ביטוח בעולם \\ הערכות סותרות על ייקור פרמיות ביטוחי המשנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הערכות סותרות בסקטור הביטוח ביחס לייקור שחל השנה בפרמיות ביטוחי המשנה, זאת בעקבות השריפות באוסטרליה וקליפורניה ונזקי השיטפונות ביפן.

אנליסטים של בנק ההשקעות האמריקאי KBW מעריכים שפרמיות ביטוחי המשנה יתייקרו במהלך השנה בהתבסס על ההפסדים שנגרמו מאסונות הטבע והשיטפונות ביפן. גורמים נוספים להתייקרות הם רמת חידושי חוזי ביטוחי משנה בינואר והרווחיות הנמוכה בביטוחי רכוש ורכב בשנה החולפת.

מאידך, ברוקר הביטוח AON מעריך שהשפעת השריפות באוסטרליה על פרמיות ביטוחי הרכב לא תהיה משמעותית כפי שקרה באירועים דומים. בשנים קודמות אסונות טבע כדליקות לחצו על מבטחי המשנה לייקר את פרמיות ביטוחי המשנה.

רק בשבועות הקרובים נוכל לדעת איזו תחזית היא המדויקת ביותר. הצפי שחברות ביטוחי המשנה יחליטו לפי היקף התביעות והסכומים שיקבלו בזמן הקרוב.

פוליסת ביטוח לפינוי נפגעי אסונות טבע | צילום: shutterstock

לא רק בישראל: גם החברות היפניות אינן ערוכות לשיטפונות

גם הכלכלה היפנית סובלת מחוסר היערכות של החברות למכת השיטפונות הפוקדת את המדינה בעקבות שינויי האקלים. מצב זה מסב נזקים בהיקף של מיליארדי דולר בשל השיטפונות שהיו בחודשים האחרונים, במיוחד ברבעון האחרון של 2019. סקר של רויטרס שנערך בקרב חברות יפניות קובע כי המשק היפני ערוך להתמודד עם רעידות האדמה שפוקדות את יפן.

מה עושות החברות על מנת למזער את נזקי השיטפונות? אחוז ניכר של החברות, כ־80%, רוכשות ביטוחים מתאימים והיתר נערכות עם מערכי אספקה אלטרנטיבים, זאת כדי לצמצם את הפגיעה במשלוחי הייצוא.

אולם במפלגת השלטון, המפלגה הליברלית הדמוקרטית, תובעים שבממשלה יוקם מיניסטריון שתפקידו למנוע אסונות טבע וטיפול בדרכי ההתאוששות. מאידך, חברות הביטוח היפניות משלימות הכנת פוליסת ביטוח לפינוי נפגעי אסונות טבע.

הפוליסה הזו תשווק באזורים הפגיעים ביותר ביפן לאסונות טבע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email