ביטוח בעולם: הפיצוץ בנמל ביירות יגרום הפסדים של כ-3 מיליארד דולר לחברות הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

האסון הגדול בנמל ביירות גרם לנזקים גדולים למבנים ולרכוש במרכז ביירות ובאיזור הנמל, וצפוי להביא להפסדים של כ-3 מיליארד דולר לחברות ביטוח, ביניהן מיוניק רי, AXA  ואליאנץ'.

האומדן הראשוני של הנזקים הכלכליים לביירות עקב הפיצוץ האדיר יסתכמו בכ-15 מיליארד דולר. עדיין עוסקים בביירות בחיפוש אחר נעדרים ובפינוי הריסות של בניינים. לפי הנתונים האחרונים, 137 נהרגו ו-5,000 נפצעו בפיצוץ. מעריכים שכ-100 אלף איש לפחות נותרו חסרי בית.

אנליסטים ציינו שהפיצוץ לא יגרום הפסדים גדולים לחברות הביטוח ומבטחי המשנה. זאת בשל החדירה הנמוכה של פוליסות ביטוח אישיות. חברת הרייטינג AM BEST מציינת שהיקף מכירת ביטוחי רכוש בלבנון היא נמוכה. חברת הרייטינג מעריכה שענפי ביטוח ימי ורכוש ייפגעו משמעותית.

הפיצוץ בנמל ביירות | צילום: shutterstock

גם אנליסטים משווים את הפיצוץ בביירות לפיצוץ בנמל הסיני טינאזן ב-2015 אשר גרם לנזקים גדולים בעיר הנמל. הנזקים לחברות הביטוח מהפיצוץ בנמל הסיני הסתכמו במיליארדי דולר.

בשלב זה ההערכות ביחס לגובה הנזקים בביירות לחברות הביטוח נע בין 500 מיליון דולר ל-2.5-3 מיליארד דולר. בעוד כמה חודשים נדע מה היקף הנזקים מבחינת חברות הביטוח.

היתרון של סוכני הביטוח בזמן מגפה

לסוכני הביטוח בארצות הברית, כמו גם בישראל, יש יתרון בסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בזמן מגפת הקורונה. הדבר נובע מכך שרוב סוכני הביטוח בארה"ב הם עסקים קטנים בעצמם. גם הסוכנים עוברים את הסערות עקב המגפה, ונערכים לעבודה מרחוק. גם הם ניצבים בפני אותן דאגות ומחפשים את הדרכים להחזיר אנשים למקומות עבודה ומעניקים את הטיפול האישי לעסקים.

מומחים ארגוניים בארה"ב מציינים כי המגפה הינה הזדמנות גדולה לסוכני ביטוח להדק את היחסים עם הלקוחות. סוכני הביטוח יכולים לההיפך לשותפים ערכיים ללקוחותיהם בתקופת המגפה, קשרים שיועילו גם למבוטחים וגם לסוכני הביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email