ביטוח בעולם: השפעה מתונה על ביטוחי הבריאות בארה"ב בעקבות הקורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השפעת הקורונה על חברות ביטוח רפואי בארה"ב מתונה מהצפוי, כך קובע ניתוח מאזני חברות הביטוח הרפואי שנעשה על ידי חברת AM Best. אולם חברת הדירוג מעריכה שתביעות חולים יגדלו ברבעון השני של 2020.

עוד מציינת חברת הדירוג כי בארה"ב דווח על 1.5 מיליון חולי קורונה, חלקם הגדול של המאובחנים לא אושפזו בבתי חולים אלא בודדו בבתיהם. יתר על כן, הירידה באישפוזים של חולים שלא נדבקו בנגיף קיזז את התביעות של חולי הקורונה.

הערכת חברת הדירוג היא שתהיה עליה בתביעות במחצית השנייה של 2020, משום שמדינות רבות בארה"ב יחזרו למסלול חיים כמעט נורמלי ויגדל מספר המבקרים במרפאות. אולם אם יגדל מספר חולי הקורונה במחצית השנייה של השנה, שוב יקטן מספר הביקורים במרפאות וניתוחים שאינם קשורים לקורונה. התפתחות זו תקזז את התשלומים למבוטחים שנפגעו מקורונה.

התחזית של AM Best לסקטור חברות ביטוחי הבריאות היא יציבה. הצפי של גידול במספר המבוטחים, תשלומי הפרמיות והעסקים החדשים.

יצרני הרכב האוטונומי נגד מכון הביטוח האמריקאי

יצרני הרכב האוטונומי הגיבו בחריפות ביחס לבטיחות הרכב. הם מאשימים שממצאי מכון הביטוח האמריקאי (IIHS) "הם ביסודם ספוקלטיביים כדי שיקבעו את שיעור קריסת הרכב האוטונומי בתאונות דרכים".

הברית לחדשנות ברכב, גוף המייצג את יצרני הרכב האוטונומי ובכלל זאת גם את מובילאיי, קובע שהורדת היקף תאונות רכב הינו הישג לרכב האוטונומי. אולם נמשכים המאמצים להגיע להישג משמעותי יותר בצמצום היקף התאונות, כאשר יצרני הרכב האוטונומי שוקדים על איסוף תרחישים של תאונות רכב שהמכוניות האוטונומיות יימנעו מהן.

"ממצאים ספקולטיביים". צילום: shutterstock

המחקר של מכון המחקר של חברות הביטוח האמריקאיות טוען שבניגוד לציפיות המעבר הצפוי למכוניות אוטונומיות, שבן אנוש לא ינהג אותן, רק יפחית את מספר תאונות הדרכים בשליש ולא יחסל אותן. חוקרי המכון בחנו 5,000 תאונות בארה"ב, והגיעו למסקנה שיש תאונות שגם הרכב האוטונומי אינו למנוע אותן.

על פי מסקנת חוקרי המכון לביטוח, הרכב האוטונומי לא יוכל למנוע תאונות הנובעות מנהיגה פרועה של הנהג במסלול נגדי, שיבושי מכ"ם, שטפונות בכבישים ונפילת חלפים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email