וורן באפט מעמיק מעורבתו בענף הביטוח: רוכש את אלגהני תמורת כ-12 מיליארד דולר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המיליארדר ווארן באפט מעמיק מעורבתו בשוק ביטוחי המשנה. לאחר שבחן רכישת חברות ביטוח, כולל חברת כלל ביטוח הישראלית, הוא בחר בחברת ביטוח המשנה האמריקאית ALLEGHANY, אותה ירכוש באמצעות ברקשייר האת'וויי אשר בבעלותו.

ברקשייר האת'וויי תשלם עבור אלגהני 11.6 מיליארד דולר, עסקה שמייצגת מכפלה של 1.26 על ערכה בספרים. בחברת ברקשייר מעריכים שהעסקה תושלם ברבעון הרביעי של השנה. מועצת המנהלים של אלגהני לא פרסמה מכרז למכירת החברה בניגוד למקובל בענף.

באפט. מעמיק מעורבתו בשוק הביטוח | צילום: shutterstock

באפט אמר כי "עקבתי אחרי אלגהני קרוב ל-60 שנה. ברקשייר תהיה הבית האידיאלי עבורה". הוא נמנע בשלב זה לציין כיצד חברת הביטוח הנרכשת תשתלב בסקטור הביטוח של ברקשייר.

עסקי הביטוח של אלגהני מתנהלים באמצעות TRANSRE, חברת ביטוח משנה גלובלית שמשרדיה בניו-יורק. היא מתמקדת בביטוחי רכוש ותאונות באמצעות שלוש חברות בנות, שתיים מהן פעילות באירופה. חלק אחר של פעילות החברה הוא בתחום ההייטק.

חברת הרייטינג S&P: לויד'ס תוכל להתמודד עם אירועי 2022

חברת הרייטינג P&S מגלה אופטימיות לגבי התמודדות תאגיד הביטוח הגלובלי לויד'ס עם אירועי 2022, שכוללים, בין היתר, אסונות טבע שהסבו הפסדים גדולים והנזקים של מלחמת אוקראינה-רוסיה. זאת הודות לתוצאות הכספיות הטובות שנובעות מצעדי התייעלות של החברה.

לויד'ס דיווח על רווח של שלושה מיליארד דולר ב-2021, לעומת הפסד של 1.2 מיליארד דולר ב-2020. בהנהלת לויד'ס ציינו כי התוצאות הפיננסיות בשנה שעברה הן הטובות בשש השנים האחרונות.

ב-S&P מעריכים שהנהלת לויד'ס תמשיך בקוד התנהגות קשיח שמוטל על הסינדיקטים של מבטחי המשנה. בנוסף, הם מקפידים שמבטחי המשנה יעלו תעריפים בתגובה לשחיקה שלהם כתוצאה מהאינפלציה המואצת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email