ביטוח בעולם /// כך הזניקה המלחמה באוקראינה את פרמיות הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פלישת רוסיה לאוקראינה הזניקה את פרמיות הביטוח ברחבי העולם. ברוקר הביטוח מארש קובע שברבעון הראשון של 2022 ההתייקרות הממוצעת עמדה על 11%.

בדרך כלל, הביטוחים אינם כוללים ביטוח כיסוי סיכון מלחמה. אולם רכישת כיסוי של סיכון מלחמה כרוכה בתשלום פרמיית ביטוח כפולה מגובה הפרמיה שהיתה לפני המלחמה ברחבי העולם. יש ביקוש רב לביטוח הזה מצד היצואנים במזרח אירופה.

תשלום פרמיית ביטוח כפולה בגין סיכון מלחמה | צילום: Shutterstock

ברוקר הביטוח אסאנדפי גלובל מעריך שפלישת רוסיה לאוקראינה תגרום להפסדים גדולים לחברות הביטוח. אומדן ההפסדים נע בין 16 ל-35  מיליארד דולר, בעיקר בפוליסות ביטוחי ימי, תעופה, סיכון פוליטי ואשראי מסחרי. ענף הספנות ניצב בפני תשלום פרמיה נוספת בגין סיכוני מלחמה, כאשר הספינות מפליגות באיזורי סיכון לפי דירוג רמות הסיכון של לויד'ס.

אשר לתעופה, הברוקר מעריך שגל התביעות מבעלי מטוסים חכורים יסתכם ב-15 מיליארד דולר. מאות מטוסים שהוחכרו לחברות תעופה רוסיות קורקעו וחלק מהם הוחרמו על ידי הרוסים.

ההפסדים למבטחים בגין הקורונה – 35 מיליארד דולר

נתונים מפתיעים: ההפסדים שנגרמו למבטחים האירופאיים ולחתמים בתאגיד לויד'ס מביטוחי רכוש ותאונות מסתכמים ב-35 מיליארד דולר בשנתיים האחרונות, כך לפי דוח של ג'יי פי מורגן.

בניתוח של הבנק האמריקאי נאמר כי בתחילה הייתה הערכה כי עסקי הנכסים והתאונות מוגנים יותר מתביעות מבטחים בשל חשיפה מצומצמת ומוגבלת, אולם סך התביעות לתעשיית הביטוח בגין ביטוחי נכסים ותאונות נאמד בכ-35 מיליארד דולר. לזה יש להוסיף התשלומים הגדולים של המבטחים במהלך הזמן בגין ביטוחי חיים וביטוחים רפואיים שזינקו בגין מגפת הקורונה.

ג'יי פי מורגן מעריך שהתביעות לפיצוי בגין הקורונה יגדלו. תוך שנתיים תתבהר תמונת התביעות שיגיעו לפדיון ורק אז נדע כמה עלתה מגפת הקורונה לתעשיית הביטוח בעולם. אבל בבנק מציינים כי התשלומים עבור פיצויי הקורונה יופיעו ברזרבות של מבטחי המשנה ויקטינו את הרזרבות ב-50%. סוויס רי ומיוניק רי צפויים להפגע פחות בשל הרזרבות הגדולות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email