ביטוח בעולם // לחץ כבד של הקונגרס האמריקאי על חברות הביטוח לשלם תביעות קורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לחץ כבד של הקונגרס האמריקאי והממשל האמריקאי מופעל על חברות הביטוח לשלם תביעות שיגישו חברות בגין נזקי מגפת הקורונה שהשפיעו הפעילות העסקית. התביעות יוגשו לחברות הביטוח למרות שהפוליסות אינן מכסות מגפות.

הדרישה הכבדה המופנית לחברות הביטוח האמריקאיות נובעות מהחשש שמגפת הקורונה עשוייה לגרום לגל פשיטות רגל של חברות ומפעלים. מצב זה יערער את התשתית הכלכלית של ארה"ב.

גיעה קשה בפעילות העסקית של חברות אמריקאיות. צילום: shutterstock

בשבוע שעבר שיגרו 18 חברי הקונגרס מכתבים לאירגוני חברות הביטוח וסוכני הביטוח בדרישה שיכירו בהפסדים כספיים שהמגפה גרמה. זאת במסגרת סעיף שיבושים בפעילות העסקית. בתגובה, רגלטורים של הביטוח במדינות בארה"ב הזהירו שאם יאלצו את חברות הביטוח לשלם פיצויים על שיבושים בפעילות העסקית של חברות ומפעלים, זה עלול לגרום לפשיטות רגל של המבטחים.

מנכ"ל ארגון חברות ביטוח רכוש ותאונות (APCIA) דיוויד סמסון אומר כי "אם הקונגרס האמריקאי יאלץ את המבטחים לכסות הפסדים, למרות שאין לזה כיסוי בתנאי פוליסות הביטוח, זה מהלך שיפגע ביציבות סקטור הביטוח".

בתגובה לנסיון של חברי הקונגרס וגורמים בממשל האמריקאי ל"גלגל" על חברות הביטוח חלק מהפיצוי למגזר העסקי, ארגוני המבטחים מנהלים דיונים עם ארגונים כלכליים אחרים להקמת קרן פדרלית לפיצוי חברות ומפעלים שפעילותם שובשה בשל מגפת הקורונה. מודל הפעילות של הקרן יהיה זהה למודל קרן הפיצויים של נפגעי אירוע מגדלי התאומים בניו-יורק.


תאגיד לויד'ס חזר לרווחיות

תאגיד הביטוח הגדול בעולם לויד'ס חזר לרווחיות. לויד'ס סיים את שנת 2019 ברווח של 3 מיליארד דולר לאחר שלוש שנים של הפסדים. המצב הפיננסי הזה יאפשר לתאגיד לספוג את ההשלכות של מגפת הקורונה על פעילות סקטור הביטוח.

לויד'ס הגדיל את הרזרבות הכספיות בשנה שעברה ב-8.6% ל-36.2 מיליארד דולר. החזרה לרווחיות של לויד'ס הושגה הודות לתוצאות משופרות ברווחי ההשקעות במחצית הראשונה של 2019, זאת לצד העלאות בפרמיות ביטוחי המשנה. מאידך, לויד'ס התמודד עם גידול באסונות הטבע בעולם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email