לפני מגפות: התקפות סייבר הן האיום הגדול ביותר ב־2022

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סקר בינלאומי של חברת הביטוח הבריטית HISCOX קובע כי התקפות הסייבר הן האיום הגדול ביותר על עסקים. האיום הזה קודם למגפות, מיתון ומחסור בעובדים מקצועיים. אנשי עסקים בשבע מתוך שמונה מדינות בהן נערך הסקר בחרו בסייבר כסכנה הגדולה ביותר עבור העסקים שלהם.

הסקר, שהקיף 5,000 עסקים בארה"ב, בריטניה, בלגיה, צרפת, גרמניה, ספרד, הולנד ואירלנד – בה חברות מסווגות את סכנת התקפות הסייבר במקום השני אחרי המגפות שממשיכות להיות במקום הראשון באיומים על העסקים.

ביטוח מפני מתקפת סייבר. | צילום: shutterstock

עוד עולה מהסקר נזקי התקפות הסייבר עלו בצורה חדה. הנזק הממוצע למתקפת סייבר בקרב המדינות שנכללו בסקר עלה ב-29% לכ-17 אלף דולר. טווח הנזקים של מתקפות סייבר נע בין 9,900 דולר בבלגיה ל-28 אלף דולר  בבריטניה ששם הוכפלו הנזקים במתקפות הסייבר השנה. נזקי מתקפת סייבר ממוצעת באירלנד הוכפלו ל-16,800 דולר.

מחריף משבר ביטוחי הרכוש בפלורידה

מאות אלפי תושבים נותרו ללא ביטוח לאחר שמספר גדול של חברות ביטוח נקלעו למשבר עקב הפסדים גדולים והפסיקו פעילותן בפלורידה. בית הנבחרים של פלורידה הוזעק על ידי מושל פלורידה כדי לאשר הזרמת שני מיליארד דולר כביטוח משנה לחברות.

מומחי ביטוח קובעים שהמשבר בסקטור ביטוח רכוש אינו נובע מסופות ההוריקן שפוקדות את פלורידה, אלא מעשה אדם.

פרמיות ביטוחי הרכוש בפלורידה זינקו בשנים האחרונות ב-25%, בחלק מהביטוחים ההתייקרות זינקה פי שלוש. פרמיית הביטוח הממוצע של נכס בפלורידה הייתה 3,600 דולר.

בדיקות העלו שהנהנים הראשיים מתשלומי הפיצויים על ידי חברות הביטוח בפלורידה הם עורכי דין. מתברר כי מסכום פיצויים של 15 מיליארד דולר נהנו עורכי הדין מ-71%. לכן, חברות הביטוח מעדיפות לנסות להגיע לפשרות עם המבוטחים ולחסוך ההתדיינות בבתי המשפט.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email