ביטוח בעולם /// מבטחים מטילים הגבלות לעצירת תשלומי הפיצוי על הקורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברות ביטוחי חיים מטילות הגבלות חדשות לעצירת תשלומי הפיצוי הקשורים למגפת הקורונה. בין היתר קבעו החברות תקופת המתנה ארוכה יותר לרכישת כיסוי ביטוחי למגפות. ההגבלות האלה הונהגו לפי דרישותיהם של מבטחי המשנה בעקבות גלי התביעות לפיצוי שהיו בחודשים האחרונים.

בשלב זה מוקדם לדעת מהי כמות האנשים שיתבעו פיצוי על מות קרובים מהמגפה, על מחלות ממושכות כתוצאה מהמגפה ונזקים של שיתוק גופני. היקף המוות והנפגעים, מציינים אנשי הביטוח, הם בעלי השלכות לטווח ארוך על סקטור הביטוח.

"איננו יודעים את השלכות המגפה לטווח ארוך" | צילום: shutterstock

בהיעדר אומדנים החלו חברות הביטוח ביישום הגבלות ראשוניות. כך למשל חברת הביטוח Prudential קבעה תקופת המתנה של 30 יום לפחות. בכיר בחברה מציין כי "לצערנו איננו יודעים את ההשלכות של המגפה לטווח ארוך. כך שככל שנדע את תוצאות המגפה בטווח של חודשים, הגישה שלנו לחיתום תתואם כנדרש".

ואילו חברת Aviva הנהיגה תקופת המתנה למי שחלה בקורונה או היו לו סימפטומים דומים במהלך 30 יום האחרונים. החברה מבצעת סינון של המבוטחים החדשים או אלה המרחיבים את הכיסוי הביטוחי.

יו"ר לויד'ס: נקיים דיונים על עתיד חדר החיתום

יו"ר לויד'ס ברוס קרנגי-בראון אמר כי הוא מתכוון לנהל במהלך 2021 דיונים על עתיד דרכי הפעולה של חדר חיתום. עד כה, זרם העסקים הגיע ללויד'ס באותם דרכים מאז הקמתו.

יו"ר לויד'ס אמר, ששוק הביטוח יהיה זקוק תמיד לחדר עסקאות פיזי. אולם תאגיד הביטוח יצטרך לבחון את הדרכים שהעסקאות מגיעות ללויד'ס ואיזה שינויים יש לבצע. הוא משוכנע כי חדר העסקאות יתקיים גם בעתיד, אולי במתכונת שונה.

עד כה, כל עסקאות החיתום הגיעו ללויד'ס באותה דרך. לדעת היו"ר של לויד'ס זה יהיה חשוב להקצות את השטחים בבניין הגדול של לויד'ס שישקפו כיצד הלקוחות ירצו לנווט את העסקאות לחדר החיתום של לויד'ס. תהיה זו "טיפשות" אם לא יקחו בחשבון את מגמת העבודה מרחוק שהתפתחה בתקופת מגפת הקורונה.

גם יו"ר לויד'ס מציין שנבלמה תנופת החדשנות שהיתה בלויד'ס. זאת כתוצאה מכך שהעבודה מרחוק בתקופת המגפה האטה את רוח החדשנות והיזמות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email