מבטחי אניית המכולות יפצו את רשות תעלת סואץ במאות מיליוני דולר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר משא ומתן שנמשך כשלושה חודשים הושג הסכם בין הנהלת תעלת סואץ לבין המבטחים והבעלים היפנים של אניית המכולות הגדולה Ever Given לתשלום פיצויים של מאות מיליוני דולר להנהלת התעלה על הנזקים שנגרמו. כאמור, הספינה עלתה על שרטון בתעלה והדבר גם לשיתוק תנועת האניות בתעלה לתקופת של מספר ימים. ההסכם משחרר את ספינת המכולות ממעצר שהוטל על ידי בית משפט מצרי לפי בקשת הנהלת התעלה.

התביעה של הנהלת תעלת סואץ דרשה סכום של 916 מיליון דולר לפיצוי הנזקים שנגרמו לתעלה. מו"מ ממושך התנהל בין הצדדים וכעת הושג הסכם שפרטיו המלאים לא פורסמו. נמסר כי היפנים התחייבו לספק גוררת חדשה שתוכל לחלץ ספינות מכולות גדולות, זאת בנוסף לפיצוי כספי של כמה מאות מיליוני דולרים שישולמו על ידי המבטחים. פרטי ההסכם יוצגו בבית המשפט במצרים ב-11 ביולי, כאשר ההסכם יובא לאישור.

צילום: shutterstock

תעלת סואץ מהווה מקור רווחים גדול לכלכלה המצרית. ב-6 החודשים הראשונים של 2021 הסתכמו ההכנסות מהתעלה ב-3 מיליארד דולר, זינוק של 8.8% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2020.

זינוק של 40% בפרמיות ביטוחי הסייבר

ריבוי מתקפות הסייבר עם דרישה לתשלומי כופר הזניק את פרמיות הביטוח, כולל ביטוחי משנה, בשיעור של 40% בחידושים החצי שנתיים של הביטוחים. זו ההערכה של יו"ר ברוקר הביטוח יו"ר Willis Re, ג'יימס וויקר.

חברות פונות יותר ויותר לעזרת מבטחי הסייבר בעקבות מתקפות האקרים שדורשים תשלומי דמי כופר כדי לשחרר את ההצפנה של מחשבים ורשתות מידע. מצב זה גרם להרעת מצבם הפיננסי של מבטחי משנה. מסתבר, שתשלום דרישה של דמי כופר זינקה בחודשים האחרונים ל-220 אלף דולר, זינוק של 43% מהרבעון האחרון של 2020.

המצב הזה הביא לכך שמבטחי המשנה שמתמחים בביטוחי סייבר צופים הרעה בסקטור ביטוחי הסייבר על רקע העלייה בהתקפות. יו"ר ויליס רי מציין כי "אינני מאמין שאף אחד לא ציפה להיקף כזה נרחב של התקפות סייבר שכוללות דרישה לתשלום כופר".

בנוסף, הזינוק בכמות מתקפות הסייבר גרם מבטחים ומבטחי משנה לקצץ בהיקף כיסוי ביטוחי הסייבר. זאת בעקבות הזינוק בתביעות המבוטחים שנפגעו מתשלומי הכופר. כמה מהמדינות, כולל צרפת, בוחנות הטלת איסור על המבטחים לשלם דמי כופר לכנופיות ההאקרים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email