ביטוח בעולם /// מבטחי סייבר יצטרכו להיערך לסיכונים של רשתות 5G

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מבטחי סייבר יצטרכו להערך לסיכונים של רשתות הסלולרי 5G שיפרסו במהלך 2021. הפריסה תהיה במדינות רבות, כאשר ארה"ב, אירופה ואסיה תהיינה המובילות, נאמר בהערכת חברת הייעוץ בתחום הביטוח New Dawn Risk.

חברת הייעוץ מציינת שחשיבות רשתות 5G גברה מתחילת מגפת הקורונה, כאשר רוב העולם עבר לעבודה מרחוק שמחייבת מהירות רבה יותר ומהימנה יותר של עיבוד נתונים וניהול רשתות כדי לעבוד ביעילות, מציין ג'ונתן פרנק, ברוקר ביטוחי הסייבר בחברה. "הדרישות של העברת נתונים מהירה והשימוש הגובר בענן יגרמו לסיכוני סייבר חדשים שיאפיינו את התקופה החדשה.

חשיבות רשתות 5G גברה מתחילת מגפת הקורונה | צילום: shutterstock

"חברות יצטרכו להשקיע יותר במערכות מתוחכמות שינהלו מעקב אחר רשתות המחשוב והסלולרי". יתר על כן, מציין פרנק, החברות יצטרכו להשתמש במומחי IT כדי להבטיח שיש להן הגנה מספיקה. מהלך זה יחייב היערכות מהירה לרשתות האלה.

פרנק מוסיף, שלמבטחי הסייבר יש אחריות להיערך לעידן רשתות 5G. גם המבטחים חייבים להיות בטוחים שתוכניות ביטוח הסייבר מעודכנות למהירות הרבה של העברת נתונים ומעניקות הגנה מתאימה. לכן ישנו צפי לשינויים מרחיקי לכת בביטוחי הסייבר של רשתות 5G במהלך 2021, הוא מעריך.

בעקבות הפסדי הקורונה: ביטוחי אירועי ספורט צפויים להתייקר

קבוצות הכדורגל והכדורסל יאלצו להתמודד ב-2021 עם אתגר נוסף – התייקרות של ביטוחי אירועי הספורט. זאת בנוסף לאובדן הכנסות ממכירת כרטיסים ומחסויות לאירועים. לפי בכירים ב-NEP, חברת ברוקר הביטוח הגדולה בתחום, פרמיות הביטוח לאירועי הספורט יתייקרו בשיעור של 50%-100%.

עדיין אין אומדן סופי של התשלומים שנעשו על ידי המבטחים של אירועי ספורט מבוטלים במהלך 2020. אולם, אחת ההערכות היא שהיקף התשלומים של המבטחים למארגני אירועי ספורט יגיע לכ-5 מיליארד דולר. אחד האירועים שבוטלו היו משחקי הטניס בווימבלדון, המבטחים כבר שילמו למארגני החסות פיצויים בגובה של 232 מיליון דולר.

מארגני אירועי ספורט שירצו השנה לרכוש ביטוח שיעניק פיצוי על נזקי מגפות, לא יוכלו לרכוש ביטוח כזה.המבטחים הפסיקו למכור את הכיסוי.  

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email