מדד אליאנץ': מתקפות הסייבר – הסיכון המוביל ב־2021

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מתקפות הסייבר הפכו לסיכון שזינק למקום הראשון במדד הסיכונים העולמי של חברת הביטוח האירופית הגדולה אליאנץ' ב-2021, תוך שהם דוחקים הצידה את השיבושים העסקיים שהובילו את המדד בשנת 2020. למקום השלישי במדד הסיכונים זינקו קטסטרופות ואסונות טבע שתפסו בשנים קודמות את המקום השישי.

הזינוק של מתקפות הסייבר במדד מוסבר בריבוי מתקפות סייבר עם דרישות כופר, המעבר לעבודה בדיגיטל ולעבודה מרחוק עקב מגפת הקורונה. באליאנץ' מציינים שהסיכון הזה התבטא בדיווחים ובתביעות הפיצוי משלוחות אליאנץ' בעולם.

ביטוח מפני מתקפת סייבר. | צילום: shutterstock

מדד הסיכונים העולמי נערך על בסיס סקר בו לקחו חלק 2,650 משתתפים מ-89 מדינות. המשיבים כללו מנכ"לים, מנהלי סיכונים, ברוקרים,סוכני ביטוח ומומחים מתחום הביטוח.

באליאנץ' מוסיפים כי מתקפות המלוות בדרישת כופר הפכו לרווחיים במיוחד עבור פושעי הסייבר שמבצעים חדירה למאגרי המידע, גונבים את הנתונים וחוסמים את מאגר המידע. ההערכה היא כי מתקפות אלה יימשכו על תשתיות טכנולוגיות חיוניות. הדבר צריך להדאיג את החברות ברחבי העולם, מציינים העורכים של במדד הסיכונים.

התייקרות נוספת: תעריפי ביטוחי המשנה צפויים לעלות ביוני 2022

תעריפי ביטוחי משנה צפויים להתייקר השנה שוב בעת חידוש החוזים ביוני-יולי, כך מעריכים הברוקרים המובילים. ההערכה מתבססת על מעקבים אחר מגמת חידושי החוזים בשבועות האחרונים.

חברת הרייטינג פיטץ׳ לעומת זאת מעריכה שהתייקרות פרמיות ביטוחי המשנה תימשך ב-2022, אולם תהיה האטה בקצב ההתייקרות.

מה שקרה בעת חידושי חוזי הביטוח עם מבטחי המשנה בינואר היתה התייקרות ממוצעת של 10%, כאשר היה ייקור חד יותר בענפי הביטוח הבעייתיים יותר, כמו למשל לביטוחי קטסטרופות בנכסים. בעלי נכסים פרטיים וגם מסחריים התמודדו עם התייקרות של פרמיות הביטוח שמגיעות לעיתים עד 40%.

לפי המדד הגלובלי של גיא קרפנטר, תעריפי ביטוחי משנה של קטסטרופות בנכסים התייקרו ב-10.8%. לפי הנתונים של מדד זה, תעריפי ביטוחי משנה של קטסטרופות גבוהים ב-30% מאשר היו בתחילת 2017. חלק מהברוקרים סבורים שהעליה השנה בתעריפי ביטוחי משנה אינה מספקת לאור הלחצים האינפלציוניים, בנוסף להפסדים שהיו בביטוחי אסונות הטבע, שמהווים את אחד הגורמים העיקריים להתייקרות ביטוחי המשנה בארה"ב.

לפי מבטחת המשנה מיוניק-רי, ההפסדים באסונות הטבע בארה"ב הגיעו בשנה שעברה ל-120 מיליארד דולר. אם היו הוריקנים נוספים בארה"ב הנזקים היו מגיעים לסכום שיא של 200 מיליארד דולר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email