ביטוח בעולם // מודי'ס ו־TEAM 8 יעסקו בהערכת סיכוני סייבר לחברות הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הרייטינג הבינלאומית מודי'ס וחברת TEAM 8 של נדב צפריר, לשעבר מפקד 8200, מקימות מיזם משותף שיעסוק בהערכת סיכוני מתקפות סייבר על חברות ומפעלים עבור חברות הביטוח בעולם. המטרה המשותפת שלהם היא ליצור חברת בינלאומית שתתמחה בהערכת סיכוני מתקפות סייבר למגזר העסקי. רקפת רוסק־ עמינח, מנכ"לית בנק לאומי שהודיעה על פרישתה לאחרונה, תהיה מעורבת בייעוץ לחברה החדשה.

בראש החברה החדשה יעמוד דרק וואדלה, שכיהן עד לאחרונה כראש מערך בחינת סיכוני סייבר במודי'ס. החברה החדשה תפעל ממשרדים בניו־יורק וישראל. בתחילה לחברה יהיה צוות קטן, אבל במרוצת הזמן היא תעסיק מאות עובדים, כאשר ההנחה שייקלטו בין היתר בוגרי יחידת 8200.

זינוק במספר תקיפות הסייבר | צילום: Shutterstock

בחברתו של צפריר השקיעו גם קוולקאם ומייקרוסופט. מטרת המיזם החדש להיות בין המובילים בתחום נקיטת אמצעי ההתגוננות מפני מתקפות סייבר במגזר העסקי.

מחקר בריטי: ככל שביטוחי הרכב יקרים יותר – המבוטחים משקרים יותר

מחקר בריטי מצא שחלק לא מבוטל מהנהגים המשלמים פרמיות ביטוחי רכב גבוהות, נוטים לשקר בפרטים על הנהיגה שלהם ולגבי כלי הרכב שברשותם. אלה הם "שקרים לבנים".

סוכנות הביטוח הבריטית LEXISNEXIS RISK SOLUTIONS ערכה מחקר בקרב 1,500 צרכנים שיש להם אחריות על הרכב שבו הם נוהגים. המסקנה של המחקר שישנה תופעה שמבוטחים מסתירים מידע מחברות הביטוח, זאת במטרה להוזיל את פרמיות ביטוח הרכב שהם משלמים.

המחקר ניסה לאתר את קבוצות הגילאים הנוטות להסתיר מידע משמעותי מחברות הביטוח בעת החתימה על הפוליסה. נמצא שתופעה זו נפוצה בעיקר בקרב הגילאים הצעירים וגם בחלק מקבוצת הגילאים המבוגרים, 35־50 שנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email