ביטוח בעולם // ממשלת גרמניה נחלצת לעזרת נוסעי תומס קוק

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

ממשלת גרמניה נחלצת לעזרת נוסעי חברת הנסיעות תומס קוק שהתמוטטה. הממשלה תעניק סיוע פיננסי לאחר שהתברר כי הכיסוי הביטוחי של החברה אינו מספק כדי לפצות את כל הנוסעים הגרמנים של חברת הנסיעות. הממשלה הפדרלית של גרמניה הודיעה כי היא תפצה את הלקוחות הגרמניים אשר לא יקבלו פיצוי. תומס קוק היתה מבוטחת בחברת ציריך השוויצרית בסכום כולל של 110 מיליון אירו.

עד כה, חברת הביטוח קיבלה תביעות בסכום של 250 מיליון אירו. מומחים בגרמניה מעריכים שהסך הכולל של תביעות מלקוחות תומס קוק בגרמניה ינועו בין 300 ל־500 מיליון אירו.

לפי חוות דעת של חברת ציריך, מחובתה של ממשלת גרמניה לפצות נוסעים של חברת תיירות קורסת באם הם לא פוצו. זאת לפי תקנה של האיחוד האירופי משנת 2015. תקנה זו אושרה על ידי ממשלת גרמניה, ועתה היא מחויבת ליישמה במקרה של תומס קוק.

תביעות בסך 250 מיליון אירו | צילום: shutterstock

לחצים על רואי חשבון לאתר מעשי הונאה בחברות

לחצים מופעלים על משרדי רואי חשבון גדולים בבריטניה לפעול בדחיפות לאיתור מעשי הונאה בחברות ביטוח, בנקים
וחברות תיירות. זהו אחד הלקחים מהתמוטטותה של חברת התיירות הגדולה תומס קוק שהסבה הפסדים של מאות מיליוני אירו לאלפי נוסעים אשר לא פוצו על ידי חברות ביטוח, בהעדר כיסוי ביטוחי מתאים.

בין היתר, הממשלה הבריטית, כולל רשות התחרות, בוחנת חיוב מנהלי חברות לדווח מדי שנה מה נעשה כדי לאתר ולמנוע מעשי הונאה. הצהרות אלה יעברו לבדיקת רואי החשבון.

גם חברי הפרלמנט בבריטניה לוחצים על חקיקה מהירה של שינויים בחוק החברות  בריטי כדי לבצע את הגברת הפיקוח על
חברות ביטוח והבנקים במיוחד. זאת כלקח של ההתמוטטויות של חברות.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email