ביטוח בעולם // מנכ”ל אליאנץ' מזהיר: צפויים הפסדים כבדים בסקטור הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מנכ"ל חברת הביטוח הגדולה באירופה אליאנץ’, אוליבר בייט, מזהיר שמגפת הקורונה תפגע במודלים של תפעול חברות הביטוח ותגרום להפסדים גדולים בסקטור הביטוח.

בראיון לבלומברג אמר מנכ"ל אליאנץ' כי "מגפת הקורונה פגעה בתעשייה שלנו במכה מטאורית. יירשמו הפסדים ענקיים, אבל יקח זמן עד שנראה אותם מתממשים".

אליאנץ' תהנה מתוכניתה של ממשלת גרמניה לתת תמיכה לחברות ביטוח אשראי עקב הפסדים בעסקאות ביטוח אשראי בשל פשיטות רגל. תוכנית הסיוע נועדה להבטיח את הפעילות של המשק הגרמני.

על פי תוכנית הסיוע של ממשלת גרמניה לחברות ביטוח אשראי, הממשלה תפצה על הפסדים בהיקף 30 מיליארד יורו השנה. כנגד, חברות ביטוח האשראי יזרימו לממשלה 65% מהפרמיות וימשיכו בכיסוי ביטוחי לעסקאות של המפעלים בגרמניה.

גם מנכ"ל חברת הביטוח האמריקאית הגדולה Chubb, איוון גרינברג, הזהיר שאם קובעי המדיניות ידחפו מבטחים לשלם תביעות שאינן מכוסות בפוליסות הביטוח הם יסבו הפסדים לחברות. הוא הזהיר כי ״להכריח את חברות הביטוח לכסות הפסדי קורונה שלא מכוסים בפוליסות יגרמו לנזקים גדולים. זה יוביל לפשיטת רגל של התעשייה".


בצל המשבר: מבטחי הרכב בארה"ב מעניקים הנחות ומחזירים תשלומים

גדל מספר מבטחי הרכב בארה"ב שמעניקים הנחות או מחזירים חלק מתשלומי פרמיות הביטוח בשל מגפת הקורונה. ההנחות וההחזר ינתנו עקב הסגר ברחבי ארה"ב שהביא לשימוש מועט בכלי רכב.

הסגר הביא לקיטון בשימוש בכלי הרכב. צילום: shutterstock

כבר 12 חברות ביטוח גדולות ברחבי ארה"ב הודיעו על הנחות והחזרי פרמיות בעיקר לבעלי רכב פרטיים. כמה מחברות הביטוח הרחיבו את ההנחות וההחזר גם לציי הרכב המסחריים.

האומדנים של מכון הביטוח מראים שהיקף ההנחות, החזרי חלק מהפרמיות ודיוידנדים  שביצעו חברות הביטוח עומדים כעת על ב-8.1 מיליארד דולר וההערכה היא שהיקף ההנחות והחזרי פרמיות בארה"ב יסתכמו ב-10.5 מיליארד דולר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email