ביטוח בעולם /// מספינות ועד תשתיות לוויינים: תקיפות הסייבר מתרחבות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עולם הספנות ותשתיות הלוויינים יהיו יעדים נוספים למתקפות סייבר במחצית השנייה של 2022. כך קובע מחקר של חברת מחקר הסייבר Cybercube שפורסם השבוע. התפתחות זו היא תוצאה של מלחמת הסייבר בין רוסיה לאוקראינה.

המחקר מציין שהתקפות הסייבר עם דרישות לתשלומי כופר אחראיות להפסדים שסופגות חברות. ויליאם אלטמן, יועץ הסייבר של החברה, מציין שכנופיות תשלומי כופר תוקפות חברות קטנות ובינוניות, שחלקן מפעילות תשתיות חיוניות. החברות האלה הן מתחומי הבריאות, החקלאות ושרשרת אספקת המזון. חברות אלה אינן יכולות להתמודד עם מתקפות הסייבר וחסרות מימון לרכוש מערכות הגנה בפני התקפות הסייבר והדרישות לתשלומי כופר.

האנליסטים איתרו 70 קבוצות סייבר שמעורבות במלחמה זו | צילום: shutterstock

במלחמה באוקראינה, מציינים בחברת המחקר האמריקנית, הרחיבו הרוסים את השימוש בדרישות תשלומי הכופר. שני הצדדים הגבירו מתקפות הסייבר מאז פרוץ המלחמה. האנליסטים איתרו 70 קבוצות סייבר שמעורבות במתקפות הסייבר במלחמה הזו. היא מצטיינת בתחכום וריבוי השימוש בדרישות לכופר כדי לשחרר מערכות מיחשוב.

האינפלציה הזניקה תביעות בגין מעשה הונאה

האינפלציה המואצת הזניקה את מספר התביעות שהמבטחים מקבלים על מעשה הונאות. גם הנתונים של חמשת החודשים הראשונים של השנה, מצביעים על גידול חד בגין ההתייקרויות ברמת החיים, כך קובע דוח של חברת הביטוח ציריך בבריטניה.

לפי הדוח, תכשיטים יקרים, טלפונים סלולריים ומקלטי טלוויזיה הינם בין המוצרים בתביעות מבוטחים על מעשה הונאה בגין אובדן, גניבה או שניזוקו.

המבטחת מציינת שבמהלך 2021 היא גילתה תביעות הונאה בנכסים בסכום של 8.4 מיליון ליש”ט, זינוק מסכום של 4.7 מיליון ליש”ט בשנת 2022. מספר התביעות שנדחו בגלל הונאה זינקו ב־20%.
ציריך נלחמת בתביעות שמאופיינות בהונאה. החברה משקיעה בתוכנת Netreveal שמשתמשת באלגוריתמים ומנתחי דאטה לגילוי רמאים שמנסים לזייף את זהותם על ידי מתן זהות וכתובת מזויפים. ציריך גם מתכננת לבצע בדיקות בזמן אמת בעת קבלת תביעות פיצוי במהלך עיבוד פרטי התביעה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email