ביטוח בעולם // נכשל ניסיון ההדחה של מנכ"ל ג'נרלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כמה מבעלי חברת הביטוח ג'נרלי, מחברות הביטוח הגדולות באירופה, ניסו להדיח את המנכ"ל פיליפ דונט באסיפה הכללית של בעלי המניות שהתקיימה ביום שישי החולף. המנכ"ל זכה לרוב, לאחר מסע ציבורי שניהלו להדחתו מצד כמה מאנשי העסקים האיטלקים הידועים שהוגדרו כ"מורדים". האסיפה הכללית זכתה לכיסוי נרחב בעיתונות הכלכלית באירופה.

בראש קבוצת המורדים עמד איל התקשורת והקבלנות האיטלקי Francesco Caltagirone שאליו חברו המיליארדר Leonardo Del Vecchio ומשפחת בנטון. הם טענו שיש להחליף את מנכ"ל ג'נרלי כדי להאיץ את צמיחת החברה על ידי רכישת חברות ביטוח ושינויים ארגוניים. המורדים הציעו מועמד משלהם למנכ"ל החברה והוא Luciano Cirina שהתפטר מתפקיד מינהלי בג'נרלי כדי להציג את מועמדותו.

ביטוח בעולם // חדשות הביטוח מסביב לעולם | צילום: fotolia

המנכ"ל דונט, המכהן מ-2016, נתמך על ידי בעלי המניות הגדול בג'נרלי, בנק ההשקעות Mediobanca וקרנות השקעה זרות. בהצבעה שהתקיימה, דונט  זכה לתמיכה של 56% מהמשתתפים באסיפה הכללית, בעוד שהמועמד הנגדי זכה ל-42% מהקולות. הקבוצה היריבה הציגה רשימת מועמדים לדירקטוריון בן 13 חברים ולפי כוחה היא הייתה זכאית ל-3 חברים. לאור התוצאות, היו בעלי מניות שפנו לבעלי המניות להגיע לדיאלוג כדי לקדם את האינטרסים של ג'נרלי. המטרה שיחד יפעלו להאצת הצמיחה של החברה.


למה נפלו רווחי באפט מביטוח משנה

חברת ההשקעות ברקשייר האתווא'י דיווחה שברבעון הראשון של השנה הייתה נפילה ברווח מביטוחי המשנה. נרשם קיטון של 94% ברווח ל-94 מיליון דולר, לעומת 764 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2021. הירידה מיוחסת לחברת הביטוח Geico מהקבוצה שהיא אחת ממבטחות הרכב הגדולות בארה"ב.

באסיפה הכללית של בעלי מניות ברקשייר, שהתקיימה בשבת, נשאל וורן באפט, יו"ר החברה, מה קורה בחברת הביטוח לעומת השגשוג של המבטחת המתחרה Progressive. באפט ביקש מסמנכ"ל הביטוח,  Ajit Jainלהסביר לאלפי המשקיעים את הגורם לירידה החדה. Jain הוא אחד המועמדים לניהול ברקשייר אחרי באפט.

מסתבר שחברת Geico מפגרת בטכנולוגיה. רק עכשיו היא החלה להתקין מכשור ברכב המבוטח המשדר למוקד על הרגלי הנסיעה לשם קביעת פרמיית ביטוח נמוכה, בישר סמנכ"ל הביטוח. הוא הבטיח שהפער ברווחיות עם המתחרה Progressive יחוסל, למרות שהיא החלה להתקין את המכשור הזה ברכב כבר לפני עשר שנים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email