ביטוח בעולם /// סוויס רי: מזג האוויר הקיצוני הסב הפסדים של 42 מיליארד דולר למבטחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מזג האוויר הקיצוני הסב הפסדים שמוערכים ב־42 מיליארד דולר לחברות הביטוח ברחבי העולם במחצית הראשונה של 2021. ההפסד השני בגודלו, קובע סקר של מכון המחקר של סוויס רי. ההפסד הכולל מאירועי מזג האוויר בששת החודשים הראשונים של השנה הגיע ל־77 מיליארד דולר.

לפי ניתוח סוויס רי, הסופות שפקדו את ארה"ב הסבו הפסד של 15 מיליארד דולר לחברות הביטוח. זה ההפסד הגבוה ביותר שנרשם בארה"ב בתקופה זו. ואילו גלי החום שפקדו את מערב קנדה וצפון מערב ארה"ב בסוף יוני גרמו לדליקות ובמיוחד לנזקים בקליפורניה. הנזקים לרכוש מבוטח נאמד בקרוב ל־7 עד 10 מיליארד דולר.

השריפות בקליפורניה הסבו נזק של מיליארדי דולרים למבטחים | צילום: shutterstock

מזג האוויר הקיצוני באירופה ביוני כלל סופות רעמים, ברד וסופות טורנדו שהסבו נזקים לבתים וכלי רכב בגרמניה, בלגיה, הולנד, צ'כיה ושוויץ. האומדן של הנזקים לרכוש המבוטח הוא 4.5 מיליארד דולר. הנזק כתוצאה משיטפונות שפקדו את אירופה בחודש יולי נאמד ב־6.5 מיליארד דולר לרכוש.

גרינברג: תעריפי הסייבר לא משקפים את הסיכונים

איבן גרינברג, מנכ"ל Chubb המתמחה גם בביטוחי משנה לסייבר, מזהיר שלמרות ההתייקרות של תעריפי הסייבר, הם לא משקפים את הסיכונים שיהיו בשל מתקפת סייבר רחבה. לדעת גרינברג, למרות שהייתה התייקרות בתעריפי ביטוחי סייבר, הם עדיין נמוכים, זאת בהשוואה לגודל הסיכונים הקיימים. בדומה למגפה, יש לסייבר תדמית קטסטרופלית. תעריפי ביטוחי הסייבר התייקרו ב־56% בארה"ב וב־35% בבריטניה ברבעון הראשון של השנה, מה שסייע ל־Chubb לשפר את התוצאות העסקיות ברבעון השני של השנה.

גרינברג ציין שהעולם נהיה יותר קשור דיגיטלית והם מתנסים ביותר סיכונים כתוצאה מאיומים על הקשר הדיגיטלי. זה מחייב את חברות הביטוח להיערכות מוגברת לסיכונים האלה. עם זאת, הוא מרגיש יציבות בתנאי השוק למרות הצורך בייקור תעריפי ביטוחי הסייבר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email