ביטוח בעולם // סוויס רי: צפויה התאוששות בסקטור הביטוח ב-2021

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תחזית לסקטור הביטוח העולמי בשנתיים הקרובות פורסמה על ידי מבטחת המשנה הגדולה סוויס רי. הכלכלן הראשי של החברה, ג'רום האגלי, מעריך שבניגוד להמשך התכווצות הכלכלה העולמית גם ב-2021, תחול התאוששות בשיעור של 3% בסך פרמיות הביטוח האלמנטרי וביטוח החיים, והיקף הפרמיות בביטוח יחזור לרמה שלפני משבר הקורונה.

סוויס רי מציינת בניתוח כי הכלכלה העולמית נמצאת במהלך של מיתון עמוק מאז המשבר הכלכלי של שנת 1930. שוק הביטוח יתכווץ השנה, כאשר השווקים המפותחים יובילו התפתחות זו. הפסדי הכנסות מפרמיות יהיו דומים להפסדים במשבר הפיננסי לפני 21 שנה. אולם, היקף ההתאוששות תהיה דומה לזו שנראתה לאחר המשבר הפיננסי הגלובלי של שנות 2008-09. שיעור ההתכווצות של סקטור הביטוח השנה יהיה עמוק ועשוי להגיע ל-6%. הפגיעה הקשה ביותר תהיה של סקטור הביטוח האלמנטרי.

במחקר מצויין שישנה אי ודאות לגבי היקף התביעות של נפגעי הקורונה, כאשר עכשיו האומדנים מצביעים על היקף תביעות בסך 55 מיליארד דולר. בסוויס רי מדגישים כי תעשיית הביטוח נמצאת במצב הוני טוב שיאפשר לה לספוג את ההפסדים.

משבר בהוליווד: חברות הביטוח לא מבטחות את מפיקי הסרטים

משבר מאיים על תעשיית הסרטים בהוליווד. חברות הביטוח הפסיקו לבטח חברות הפקה של סרטים לקולנוע ולרשתות הטלויזיה כנגד סיכון נזקי מגפת הקורונה. מצב זה טומן בחובו סיכון לעונת הסרטים של 2021.

פגיעה ביכולת לגייס מימון עבור הפקת סרטים חדשים. צילום: shutterstock

בשבועות האחרונים חזרו מפיקי הסרטים לעבודה לאחר חודשים של סגר, אז התברר להם שחברות הביטוח הפסיקו לבטח אותם כנגד סיכוני מגפת הקורונה. הדבר פגע ביכולתם לגייס מימון מבנקים ומשקיעים. בנוסף, התברר שיש מבטחים שלא מכסים בביטוחים הוצאות בגין טיפולים רפואיים.

מספר קטן של חברות ביטוח מבטחות הפקת סרטי קולנוע וטלויזיה בעולם וכעת שתי המבטחות הגדולות בתחום, צ׳אב ואליאנץ’, הודיעו כי אינן מבטחות יותר הפקות סרטים וסרטי טלויזיה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email