ביטוח בעולם // עליית המחירים נמשכת: ביטוחי הרכב בבריטניה יתייקרו ב־20%

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תחזית אפורה לביטוחי הרכב צפויה בשנתיים הקרובות בשל גל התייקרויות של עד 20% בפרמיות ביטוחי הרכב בבריטניה. בנוסף, ישנו צפי שסקטור ביטוחי הרכב יצלול להפסדים גם השנה וגם בשנת 2023, כך לפי תחזית של פירמת רואי החשבון ארנסט&יאנג.

לפי התחזית, סקטור ביטוחי רכב יפגע מהאינפלציה המואצת שתגרום לעליה חדה בחלפים לרכב. הסקטור גם מושפע משיבושים באספקת החלפים בחודשים האחרונים, אשר גרם לגידול בגניבות של רכבים. זאת לעומת השנתיים האחרונות שעמדו בצל מגפת הקורונה, במהלכה היו פחות רכבים בכבישים והיא הביאה לעליה ברווחי מבטחי הרכב.

סקטור ביטוחי הרכב יפגע מהאינפלציה המואצת | צילום: Shutterstock

האינפלציה החדה וההתייקרויות יגרמו לעליה בפרמיות ביטוח הרכב השנה ב-2% וב-2023 לעליה של 18%.

לויד'ס מזהיר מהתקפות סייבר שיפגעו בתשתיות הלאומיות

תאגיד הביטוח לויד'ס מזהיר גורמים בענף הביטוח מפני הסיכון הגובר של מתקפות סייבר בחסות המדינה, המונעות גיאופוליטית, כמו אלו שנערכו במהלך המלחמה המתמשכת בין רוסיה ואוקראינה. התקפות הסייבר המרובות בשנתיים האחרונות כבר גרמו נזקים לתשתיות לאומיות ולנכסים בבעלות פרטית.

מחקר שנעשה ביוזמת לויד'ס קובע כי לשוק ביטוחי הסייבר יש הזדמנות לפתח מוצרים שיענו על הצרכים במסגרת ההערכות למתקפות הסייבר. למשל, כיסוי ביטוחי לשיבושים עסקיים ולשיתוק הפעילות בעקבות התקפות סייבר. מוצרי הביטוח צרכים לתת מענה לנזק פיזי משמעותי לתשתיות לאומיות ולנכסים בבעלות פרטית.

בדו"ח צוין כי אבטחת סייבר נמצאת בראש סדר היום של עסקים, דירקטוריונים, מנהלי סיכונים וצרכנים. בשנים האחרונות התקפות תוכנה זדוניות ותוכנות דמי כופר גורמות לשיבושים חמורים לעסקים גלובליים ולשרשרת האספקה שלהם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email