פחות מ־50% מנזקי אסונות הטבע היו תחת כיסוי ביטוחי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אומדנים כלכליים קובעים שההפסדים מאסונות טבע ברבעון הראשון של 2022 הסתכמו ב-32 מיליארד דולר, אבל פחות מ-50% מהנזקים ,14 מיליארד דולר, היו מבוטחים. כך קובע דו"ח של הברוקר AON.

הדו"ח מציין כי הרבעון הראשון של השנה אינו מרובה באסונות הטבע, אבל זו השנה השישית ברציפות שהנזקים הכלכליים מסתכמים ביותר מ-10 מיליארד דולר. האירועים הבולטים ברבעון זה: סערות הרוחות במערב ובמרכז אירופה, השיטפונות במזרח אוסטרליה, רעידת האדמה ביפן ב-16 במרץ, ונזקים שפקדו את ארה"ב במרץ.

נזקים המסתכמים בעשרות מיליארדי דולר מידי שנה | צילום: shutterstock

התפלגות הנזקים הכלכליים לפי איזורים גיאוגרפיים: האיזור האסייתי מוביל בהיקף הנזקים והסתכם ב-15 מיליארד דולר, איזור אירופה והמזרח התיכון הסתכם בנזקים בסכום של 8 מיליארד דולר והנזקים הכלכליים בארה"ב הסתכמו ב-6 מיליארד דולר.

בהשוואה לשנים קודמות, הנזקים למבטחים מנזקי הטבע הסתכמו ברבעון השני של 2021  ב-36 מיליארד דולר. הנזקים הגבוהים ביותר מאסונות טבע היו ב-2010 ו-2011 והסתכמו ב-98 מיליארד דולר.

אפקט הקורונה נמשך: הברוקר Corrie Bauckham Batts נכנס לפירוק

הברוקר הידוע בתאגיד לויד’ס, Corrie Bauckham Batts, שנפגע מבעיות מימון שנוצרו בעקבות מגפת הקורונה נמצא בהלכי פירוק. זאת לאחר שנכשלו הנסיונות להצילו.

Corrie Bauckham Batts עסק בתיווך בעסקי ביטוח לא ימיים לשוק הביטוח בלונדון. נציגי הברוקר ריכזו חלק ניכר מהפעילות בהזרמת עיסקאות ביטוח מצפון אמריקה. בהודעה על הפירוק מרצון צוין כי פקדו אותו קשיי תזרים מימוני, אשר הומרו ממגפת הקורונה.

בנוסף, נאמר בהודעת הפירוק כי בוצעו פעולות ונסיונות רבים למכירת חברת הברוקר לגורם שלישי שיזרים הון חוזר. אולם, נאמר בהודעת המפרקים, מסיבות שונות נכשלה המכירה. בינתיים מספר לקוחות העבירו את עסקי הביטוח לברוקרים אחרים. עם מינוי המפרקים, רגולטור הביטוח האנגלי הטיל הגבלות שונות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email