ביטוח בעולם /// פיץ' צופה האטה בהתייקרות ביטוחי המשנה ב־2022

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הרייטינג הבינלאומית פיץ' צופה שלאחר שנתיים של ייקור חד בתעריפי ביטוחי המשנה, בחידוש החוזים בינואר 2022 תהיה האטה בהתייקרות הפרמיות. הפסדים גדולים נרשמו בביטוחי המשנה, אך עתה רשמו המבטחים איזונים הודות לתעריפים ושיפור במצב השוק הביטוחי.

הודות לשיפור מצב מבטחי המשנה נוצרה ההזדמנות לגידול בהיקף העסקים. סך הפרמיות של המבטחים של בביטוח האלמנטרי גדל בחציון הראשון של 2021 ב-18.5%, כאשר הפרמיות מתייקרות והביקוש בעליה.

השיטפונות שפקדו את אירופה הביאו לייקור הפרמיות | צילום: shutterstock

פיץ' מציינת שההפסדים בגין מגפת הקורונה נלקחו בחשבון באופן חלקי בלבד. גם בחידוש ביטוחי המשנה התחשבו חלקית במגפת הקורונה, אולם מצב זה עשוי להשתנות ב-2022 כאשר נתוני ההפסדים בגין הקורונה יתבהרו. אם יוצגו נתונים משמעותיים על הפסדים בגין הקורונה, הם ישמשו מרכיב חשוב בעדכון תעריפי ביטוחי המשנה.

על פי הנתונים העכשוויים, פיץ' מאמינה שתהיה עליה בפרמיות הביטוח בינואר 2022, אבל במהלך 2022 תהיה זו עליה מתונה וחד ספרתית.

עם זאת, פיץ' מעריכה שעליה חדה בפרמיות ביטוחי המשנה תהיה באירופה, זאת כתוצאה מהשיטפונות ומזג האוויר הקיצוני שחל בקיץ האחרון ביבשת.

אנגליה תחייב את המבטחים להעניק ללקוחות העסקיים טיפול שיותאם לצורכיהם

פסק דין עקרוני של בית המשפט באנגליה ביחס לפיצוי על שיבושים עסקיים בתקופת מגפת הקורונה חייב את חברות הביטוח להעניק עדיפות ללקוחות עסקיים קטנים ובינוניים. הפסיקה, שנתמכה על ידי הרשות להתנהגות פיננסית, גרמה לגל תביעות על השיבושים העסקיים ועד כה שולמו מיליארד ליש"ט לבעלי העסקים הקטנים, אשר סייעו להם בתקופת הקורונה ואחריה.

נתונים הם המפתח להכיר את צרכי המבוטח ולנתח את גודל התביעה. לכן, על פי מחקר של חברת הייעוץ ACCENTURE לקוחות יותר נכונים לחלוק את המידע האישי עם המבטחים באם זה יוביל לקיטון של פרמיות הביטוח.

המומחים מוסיפים, שהמבטחים צרכים להעמיק השימוש בנתונים אם הם רוצים למשוך לקוחות חדשים ולשמור על לקוחות ותיקים. הדבר מחייב לנטוש התבססות על מודל עסקי ישן ולהתמקד במודל המבוסס על טיפול בעסקים בצורה אינדבידואלית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email