צעד מפתיע: ירידה בתעריפי ביטוח פיגועי טרור

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המבטח הבריטי המוביל בתחום ביטוח פיגועי הטרור POOL RE מוריד את פרמיות הביטוח, הירידה המשמעותית מזה 20 שנה. הפול מצפה שזה יעודד את בעלי העסקים לבטח דרכו.

שיעור הורדת התעריף טרם פורסם, אבל ההערכה שהוא יקבע לפי האיזור הגיאוגרפי. בעוד שבלונדון הקיטון בפרמיה צפוי להיות נמוך, מחוץ ללונדון תהיה ההורדה בשיעור 20% ויכולה להגיע להוזלה של 30%.

מחוץ ללונדון תהיה ההורדה בשיעור 20% ויכולה להגיע להוזלה של 30% | צילום: shutterstock

על מנת לעודד המשך הביטוחים בפול ניתנים תמריצים. בנוסף להורדת פרמיות הביטוח, תינתן הנחה של 10% בפרמיות הביטוח לאלה המבטחים נכסים בשווי מעל 50 מיליון ליש”ט, וכן הובטחו הטבות נוספות כאשר תעריפי הביטוח הנמוכים ייכנסו לתוקף באוקטובר.

סוויס רי: המלחמה באוקראינה תגרום להפסד של 10-20 מיליארד דולר לתעשיית הביטוח

בסוויס רי עידכנו את אומדן ההפסדים שיגרמו לתעשיית הביטוח מהמלחמה באוקראינה. התחזית המעודכנת נעה בין 10 ל-20 מיליארד דולר. ענפי הביטוח שינזקו ביותר מהמלחמה בין אוקראינה לרוסיה הם תעופה, אשראי, ספנות, סיכון פוליטי ומהומות פוליטיות.

בשלב זה, חלק מתשומת הלב מופנת לקרקוע של כ-500 מטוסים חכורים ברוסיה בעקבות הסנקציות שהוטלו על רוסיה על ידי מדינות המערב בתגובה לפלישה לאוקראינה. מומחים מעריכים שהנזק למבטחים מקרקוע המטוסים יגיע לכ-13 מיליארד דולר. לפי הערכה יצטרכו מבטחי המשנה לכסות 30-40% מהנזקים.

בלויד'ס נערכים למאבק משפטי שיתנהל סביב תביעות החוכרים לקבלת פיצויים של מיליארד דולרים. בתאגיד הביטוח ביקשו ייעוץ ממשרדי עורכי דין כיצד להתגונן מול התביעות.

בינתיים, שני מבטחי משנה ידועים דיווחו שברבעון הראשון של השנה הם ספגו הפסדים בעקבות המלחמה באוקראינה. סוויס רי דיווחה על הפסד של 282 דולר מהשפעת המלחמה באוקראינה על התעופה; האנובר רי דיווחה על הפרשה של 150 מיליון אירו לכיסוי הפסדים באוקראינה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email