ביטוח בעולם /// רגולטור בריטי לוחץ על המבטחים לתת הקלות למבוטחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הרשות לאיתנות פיננסית בבריטניה (FCA) מציעה שחברות הביטוח יתנו הקלות למבוטחים עקב הקורונה. ההקלות מיועדות לסייע למבוטחים שתשלומיהם כבר נדחו ואלה שנקלעו באחרונה לקשיים כתוצאה מהמגפה. ההקלות המעודכנות מחליפות את מדריך ההקלות הזמניות שהרשות הנהיגה בחודש מאי השנה בשל מגפת הקורונה.

FCA מייעצת לחברות הביטוח לנקוט באחד מהמהלכים הבאים: לבחון מחדש את הפרופיל של המבוטח ולבדוק אם להקטין את תשלומי הביטוח החודשיים, לשקול מוצרי ביטוח אחרים שיענו על צורכי המבוטח ולסייע למבוטח להתמודד עם המצב כדי שלא יבטל את פוליסת הביטוח.

אשר למקרים שהמבוטח נהנה מאשראי מחברת הביטוח כנגד רכישת פוליסת ביטוח – הרשות הפיננסית ממליצה שחברת הביטוח תבחן הקפאת תשלומי הפרמיה לזמן קצר או להקטין את פרמיית הביטוח לתקופה מסוימת, להקטין תשלומי ריבית ולהעניק זמן לפרוע חוב לחברת הביטוח.

FCA מדגישה שחברות הביטוח יציעו את כל האפשריות למבוטחים בכל ההתקשרויות. החברות צריכות לעודד את הלקוחות להתקשר עם חברת הביטוח באם נקלעים לקשיים.

בינתיים פורסמו בלונדון מחקרים על השלכות הקורונה על ביטוחי הרכב. נמצא שקרוב ל-19 מיליון נהגים בבריטניה שילמו פרמיות ביטוח מנופחות. מאידך, מחקר אחר קובע שחברות הביטוח בבריטניה חסכו 1.3 מיליארד ליש"ט בתשלומי תביעות למבוטחי רכב בין מרץ לסוף מאי השנה בשל הסגר עקב הקורונה.

סינגפור תציע ביטוחי קורונה לתיירים

סינגפור, שמצמצמת את ההגבלות על ביקורי תיירים עקב הקורונה, החליטה לתמוך בפעילות העסקית. היא מציעה ביטוחים רפואיים לאנשי העסקים המגיעים לאי במטרה לעשות עסקים ושיימצאו מאומתים לקורונה במהלך ביקורם.

סינגפור. מצמצמים את ההגבלות. צילום: shutterstock

הביטוח הרפואי Changiassure מכסה הוצאות אשפוז בסכום של 100 אלף דולר סינגפורי. פוליסת הביטוח היא לגילאי 3 עד 70 שנה. במקרה של מוות הפיצוי יהיה בגובה של 200 אלף דולר סינגפורי.

כיום ביטוחים דומים מוצעים גם בטורקיה, תאילנד וארובה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email