ביטוח בעולם /// רק 18% מהיקף נזקי השיטפונות היו מבוטחים בין 2011־2021

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בדיקה שנעשתה על ידי מומחי מכון המחקר של סוויס רי העלתה כי רק 18% מהיקף הנזקים הגלובלי בין השנים 2011 ל-2021 – 99 מיליארד דולר – היה מבוטח.

מתברר שלמרות הסכומים הגבוהים של הפסדים למבטחים, היקף החדירה לביטוח כנגד שיטפונות הוא נמוך, ומסתכמת ב-82% מהנזקים הבלתי מבוטחים בשנים 2011-2021, מציין המחקר של סוויס רי. הוא מוסיף שעושר מוגדל, אוכלוסיות גדולות ואורבניות העלו את הסיכונים ברחבי העולם.

בנוסף, השפעת שינויי מזג האויר, כגשמים כבדים, שיטפונות קצרי מועד יחד עם סופות טרופיות גרמו לגודל נזקי הסופות.

שיטפון בארה"ב ב-2019 | צילום: Shutterstock

שיטפונות נחשבו במשך תקופה ארוכה כבלתי ניתנים לביטוח, שכן קשה במודלים הגיאוגרפיים לסמן את סוגי הסיכון בקרקע. אולם מידע מתוחכם ומיפוי  מדויק מאפשרים עתה לקבוע היכן סיכוני השיטפונות, ויצרו תשתית ליצור שוק ביטוחי שיטפונות.

רוב ביטוחי השיטפונות בארה"ב נובע מתוכנית NFIP. חלק גדול מהמשכנתאות באיזורים המסוכנים מגובה בביטוח שיטפונות. מאידך, תוכניות ביטוח שיטפונות של המגזר הפרטי צמחו במהלך שמונת החודשים הראשונים של 2022 ל-2.3 מיליארד דולר.

מעסיקים בריטים דוחפים עובדיהם לנטוש תוכניות הפנסיה

המעסיקים הבריטים משכנעים עובדים לנטוש את תוכניות הפנסיה כדי להציל את כספי החברות שלהם. הרגולטור הבריטי קרא לעובדים להישאר בתוכניות הפנסיה כי העזיבה פוגעת בזכויות שלהם למרות ההתייקרות הגדולה של מוצרים ושירותים.

רגולטור הפנסיה ציין כי אחת המשימות של ראשת הממשלה החדשה של בריטניה, ליז טראס, לפעול לשינוי היחס של המעסיקים.  

דווח שמספר גדול של עובדים פורשים כי המעסיקים אינם יכולים להתמודד עם תשלומים לקרנות הפנסיה. הרגולטור הזהיר מעסיקים מאילוצי הפרישה שיהיו כרוכים בעונשים ובקנסות. הוא גם הזהיר את המפעלים לא ללחוץ על העובדים לפרוש מתחת לסכום המינימום שנדרשים להעביר לקופות הפנסיה.

יותר מ-10 מיליון עובדים בבריטניה רשומים בתוכניות הפנסיה. המעסיקים מפרישים 3% משכר העובדים, ואילו העובדים חייבים להפריש 5% לתוכנית הפנסיה. הרגולטור הוסיף: "בזמנים קשים חשוב לאנשים לשמור על זכויות הפנסיה ככל האפשר, שכן הפסקתם תהיה בעלת השפעה רצינית על רמת חייהם בפנסיה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email