ביטוח בעולם: שחקן חדש מצטרף לענף הביטוח הבינלאומי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גורם חדש בביטוח הבינלאומי מתחיל בפעילותו. הוא יפעל בתחילה באירופה וירכוש תיקי ביטוחי חיים ופנסיה ברחבי אירופה. מדובר במיזם ביטוחי משותף של חברת ההשקעות הבריטית Centricus וכריס מילנר, בכיר לשעבר בבנק גולדמן זאקס. הם מקימים את חברת European Insurance Consolidation. היעד של החברה החדשה לנהל נכסי ביטוח בהיקף של 100 מיליארד דולר.

המטרה של מייסדי המיזם היא להקים זרוע השקעות בנכסי ביטוח דוגמת החברה האמריקאית Apollo Global Management המשקיעה בחברות פעילות. היא גם התעניינה בהשקעות בחברות ישראליות.

השותפה הבריטית התפרסמה כאשר סייעה לסופטבנק היפנית בגיוס השקעות לקרן Vision Fund. היפנים, בסיוע חברת ההשקעות הבריטית, הצליחו לגייס 100 מיליארד דולר לקרן הזו.

מחקר: אירועי קטסטרופה ב־2020 ימחקו 584 מיליארד דולר מהתוצר העולמי

מחקר של מרכז לימודי סיכונים באוניברסיטת קמברידג' הבריטית קובע כי אירועי קטסטרופה במהלך 2020 עשויים למחוק 584 מיליארד דולר מהתוצר העולמי. זהו גידול של 3% לעומת השנה החולפת.

לפי המחקר, אירועי קטסטרופה יפקדו בשנה הבאה 279 ערים ברחבי העולם.

מדובר באירועים כמו מזג אוויר קיצוני, קריסת מערכות חשמל, מגיפות, זעזועים פיננסיים ואירועי טרור. הערים המסוכנות ביותר לאירועי קטסטרופה בשנה הקרובה הן טוקיו, איסטנבול, ניו־יורק, מאנילה, טייפה, אוסקה, לוס אנג'לס, שנגחאי, סיאול ומקסיקו סיטי.

לפי המחקר הבריטי, שנת 2019 עשוייה להסתיים בשיא של הפסדים בביטוחי אסונות טבע כתוצאה מהגידול במספר הדליקות בקליפורניה ובאוסטרליה. על רקע זה, חברות הרייטינג מעריכות שפרמיות הביטוח של נכסים בשנה הבאה יעלו ב־5%.

אירועי טרור. בין הקטסטרופות שיפקדו יותר מדינות בשנים הקרובות | צילום: shutterstock
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email