ביטוח בעולם /// 90 מיליארד דולר: היקף הפיצוי למבוטחי חיים בארה"ב ב-2020

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מגפת הקורונה לא גרמה לנזקים גדולים לחברות ביטוח החיים בארה"ב כפי שחששו, אבל היקף הפיצויים ששולמו ליורשים בפוליסות החיים היו הגבוהים ביותר מזה שנים. לפי הנתונים העדכניים שפורסמו ע"י הרגולטורים בארה"ב, חברות ביטוחי החיים שילמו פיצויים ליורשים בפוליסות הביטוחים שעומדים על סך של 90 מיליארד דולר ב-2020.

זהו גידול בתשלומים ליורשים בפוליסות של 15.4% לעומת 2019. העלייה הזו היא הגבוהה ביותר מאז שנת 2018.

שינויים רבים והתפתחויות צפויים בעולם ביטוחי הבריאות בעקבות הקורונה. צילום: shutterstock
מגפת הקורונה גרמה ל־377,883 מתים בארה"ב ב־2020 | צילום: shutterstock

בעוד שהמבוטחים היו מוצפים בדרישות לפדות פוליסות ביטוח חיים, הם גם עסקו במכירת פוליסות ביטוח חיים חדשות. מסתבר שהחששות מפני ההדבקה במגפת הקורונה, המריצה רבים בארה"ב להצטייד בפוליסות ביטוח חיים, הביאה לשיא מכירות של 43.1 מיליון פוליסות בכיסוי של 3.3 טריליון דולר. היקף ביטוחי החיים בארה"ב בשנה שעברה הגיע ל-20.4 טריליון דולר.

ריבוי הבקשות לפדיון פוליסות ביטוחי חיים יכול היה לערער את יציבות חברות הביטוח, אולם המספר הגדול של קשישים שנפטרו ממגפת הקורונה היו בעלי פוליסות בסכומים קטנים שמנע פגיעה גדולה במבטחים.

לפי מרכזי המחלות בארה"ב מגפת הקורונה גרמה ל-377,883 נפטרים בארה"ב ב-2020. מתוכם 81% מהנפטרים מהם מעל גיל 65 שנה.

מבטחת בריטית דוחה הצעת רכש של קרן אמריקאית גדולה

המבטחת הבריטית LV דחתה הצעת רכש של קרן ההשקעות האמריקאית הגדולהBain Capital. זמן קצר אחרי כן מבטחת יריבה Royal London שוב מנסה לרכוש את עסקי הביטוח של המבטחת הבריטית, לאחר שנכשלה לפני כשנה.

LV היא אגודה שיתופית שהוקמה ב-1843 והחלטותיה מתקבלות במשאל חברים. כל החלטה חייבת לזכות בתמיכה של 75% מהמצביעים. באגודה חברים 1.2 מיליון איש.

הצעת הרכש של הקרן האמריקאית זכתה לקבלת פנים צוננת. רבים מחברי האגודה סברו שהצעת הרכש אינה מפצה על אובדן מעמד המבטחת של האגודה. ההצעה הייתה בסכום של 701 מיליון ליש"ט, אשר הבטיחה כי כל חבר באגודה יקבל פיצוי של 100 מיליון ליש"ט. רק 69% מהמצביעים תמכו במכירה.

עתה, Royal  סבורה כי תצליח לקדם את המו"מ. היא מציעה מיזוג של עסקי הביטוח כאשר חברי האגודה יהיו שותפים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email