ביטוח הבריאות הפרטי בשירות הלקוחות

סו״ב נאוה ויקלמן מסבירה את תפקידם ותרומתם של ביטוחי הבריאות הפרטיים גם בתקופה מאתגרת זו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנו עדיין בעיצומו של משבר הקורונה, שכמוהו לא ידעו מדינת ישראל והעולם כולו. משבר, אשר החל על רקע בריאותי והפך במהרה גם למשבר כלכלי חריף, שנוגע בכל אחת ואחד, מדיר שינה מעיננו ומעורר חרדות רבות. חרדות, הנובעות קודם כל מהסכנות הבריאותיות, מהאפשרות להידבק או להדביק. כל עוד לא הצטבר ידע מספיק על הנגיף או לא נמצא החיסון המיוחל נגדו, הרי כולנו חשופים לגורם תחלואה קטלני, שלא הכרנו עד היום.

השלכות הקורונה ילוו אותנו עוד זמן רב ויבואו לידי ביטוי גם בשליחותנו המקצועית והחברתית למען הלקוחות.

פוליסת בריאות פרטית תקל על המבוטחים ועל המערכת הציבורית | צילום: fotolia

מהיום למחר: חשיבותו של הביטוח הפרטי

במהלך השנים 2012-2013, לקראת סיום הקדנציה השנייה שלי כיו"ר הוועדה לבריאות וסיעוד בלשכה, התנהל מאבק חריף בין משרדי הבריאות והאוצר. מאבק זה נבע מדרישת משרד הבריאות לרסן את שיווק ביטוחי הבריאות הפרטיים בישראל.

על רקע המחלוקת הביןמשרדית ובטרם גיבוש חוק ההסדרים דאז, טבענו בלשכה את המסר: "ביטוחי הבריאות הם התרופה הטובה ביותר למערכת הבריאות הציבורית". מסר זה נולד מתוך הרציונל שכל מיטה המתפנה במערכת הציבורית על ידי המערכת הפרטית יכולה להציל או להאריך חיים של חולה, ולחילופין כל חולה הפונה לטיפול באמצעות הרפואה הפרטית מקצר את התורים הארוכים לאבחון  ברפואה הציבורית.

בחזרה להווה, אין ספק, כי לביטוחי הבריאות הפרטיים תפקיד ותרומה שלא יסולאו בפז גם בתקופה מאתגרת זו, מתוך אותו רציונל.

היכולות והאמצעים של המערכת הציבורית נמתחים עד לקצה וההשלכות מכך הן בהתאם. למשל, ביצועם של ניתוחים דחופים בלבד בימים אלה ודחיית ניתוחים אחרים להמשך, בחלוף משבר הקורונה.

אלא שמרגע שהמשבר יחלוף, ברור מאליו כי התורים הארוכים לניתוחים במערכת הציבורית יתארכו עוד יותר, דבר שעלול להחמיר מצבים רפואיים או לפגוע יותר באיכות החיים של אלו הממתינים.

מנגד, מבוטחים בבריאות הפרטית יוכלו לעבור את הניתוחים הנדרשים באופן מהיר ונוח יותר, זאת בשל התנאים המיטביים הניתנים להם בפוליסת הביטוח יחד עם הליווי הצמוד והדאגה האישית של סוכנת או סוכן הביטוח. המשמעות מכך ברורה: ביטוח הבריאות הפרטי שוב יקל על המבוטחים לקבל בזמן קצר יותר את הטיפול הרפואי הנדרש, תוך הקלה גם על המערכת הציבורית.

ככל שגורמי התחלואה מתרבים ואף הופכים להיות יותר תוקפניים, חשוב שיעמדו לרשות כל תא משפחתי הפתרונות המקיפים והמתקדמים ביותר שמציע הביטוח הפרטי, לטובת קבלת מענה ללא תנאי במגוון רחב מאוד של תחומים רפואיים שכיחים. זאת, יודגש, במחירים השווים כיום לכל כיס וברי השגה לרוב האוכלוסייה

ומענה רפואי מיטבי עקב מצב החירום

התפשטות נגיף הקורונה העלתה משמעותית את מפלס החשש הציבורי סביב הופעתם של תסמינים שונים, כמו שיעול, נזלת או אודם באף. תסמינים, אשר בימים רגילים היינו משייכים לתופעות חורף שכיחות, אולם בימים אלה מקבלים ממדים אחרים. על מנת להרגיע את החשש המובן ולקבל אבחון רפואי מהיר, עומדת לפנינו האפשרות לסייע ללקוחותינו על ידי צירופם לכתב השירות  "ייעוץ רפואי מקוון (אונליין)",  שאותו השיקו מספר חברות ביטוח, כולל היכולת להזמין שירות זה אפילו דרך אפליקציה בנייד.

כתב השירות מקל משמעותית על המבוטחים לקבל שירות רפואי בלי לצאת מהבית, להיחשף לחולים ולמחלות, או להיות תלויים בעומסים הכבדים במרכזים הרפואיים השונים. עומסים הנובעים, כאמור, מפניות רבות מאוד הנוגעות לנגיף הקורונה.

מסך מול מסך, בזמני המתנה קצרים באופן יחסי, ניתן לקבל שירותי ייעוץ מרופא משפחה, מרופא ילדים ועד לרפואת מומחים בעשרות תחומים ובהם: אףאוזןגרון, ריאות, מחלות זיהומיות, קרדיולוגיה, גניקולוגיה, נוירולוגיה, גריאטריה וכולל שירותי בריאות הנפש לילדים ולמבוגרים עקב מצוקות רגשיות.

זהו, אם כן, עוד נדבך בערך הרב שאנו, הסוכנות והסוכנים, יכולים להמשיך ולהעניק ללקוחותינו גם במציאות החיים המורכבת והרגישה. לנדבך זה יש להוסיף גם  את ההכרח בשימור הפוליסות הקיימות בידי לקוחותינו, כמענה לכל תרחיש רפואי ואפילו לחשש העולה מתחילתה של בעיה או מחלה.

נקודת אור בתקופה של חוסר ודאות

שליחותנו המקצועית והחברתית מתבטאת ביתר שאת במגוון תחומי הביטוח והפיננסים, כאשר ברור לכל, כי תחום ביטוח הבריאות הינו אחד מהעוגנים המרכזיים לחיזוק ההגנה המשפחתית.

לא בכדי הוכרנו כגורם מקצועי חיוני למתן הסיוע לאזרחי המדינה במצב החירום. אנו עומדים וזמינים ללקוחות מסביב לשעון גם בימים אלה. מהווים עבורם כתובת מקצועית, אחראית ומנוסה למגוון דילמות ומצוקות, מרגיעים ותומכים, מכוונים ומתאימים להם את הפתרונות על פי הצרכים והמאפיינים.

כך הדבר בתחום ביטוח הבריאות ומוצרי הסיכונים, כך הדבר בתחום הביטוח הפנסיוני והאפיקים הפיננסיים, כך הדבר בכל הקשור למעטפת הפתרונות לביטחונם, לרווחתם ולעתידם, בימים טובים יותר ובימים טובים פחות, כמו אלה.

בנימה אישית ובמלוא הצניעות, אני גאה להיות חלק מציבור מקצועי ואיכותי, המודע לכובד האחריות המוטלת עליו ופועל מתוך ראיית טובת הלקוח ותמיכה חסרת פשרות בו. אין לי ספק, כי עבודתנו המאומצת גם מרחוק, בתנאים מאתגרים בפני עצמם, תסייע בחיזוק תדמיתנו ומעמדנו בפני גורמי הענף ובעיקר בפני אלה, שיש לנו את הזכות והחובה לשרתם, הלקוחות

אם נרצה, נוכל לראות בתפקודנו נקודת אור בתקופה של חוסר ודאות, השלכה נוספת של משבר הקורונה, מהזווית שלנו סוכנות וסוכנים. אני משוכנעת, כי למרות הימים הלא פשוטים שכולנו עוברים ברמה האישית, המשפחתית והמקצועית, נצא כולנו בחלוף המשבר חזקים ומחוזקים יותר. נמשיך ונישא בגאווה רבה את שליחותנו למען כל לקוח ובתחום שעומד לפני הכול הבריאות.

שמרו על עצמכם ועל בני משפחותיכם.

הכותבת היא חברת המועצה הארצית והנהלת MDRT ישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email