ביטוח הדירות החדש לפי האוצר: יותר שרברבים, פיצוי כספי ללקוח – וציונים לאנשי המקצוע

על רקע ריבוי התלונות על איכות השירות, מפרסם האוצר טיוטה לשיפור השירות בביטוחי הדירות. לשכת סוכני ביטוח מברכת: "המצב לא יכול להימשך ככה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון באוצר פרסם טיוטה שנועדה לשפר את השירות שמקבלים מבוטחי ביטוח דירה בגין נזקי מים. הטיוטה פורסמה על רקע תלונות רבות מצד מבוטחים על איכות השירות בתחום, וגם תלונות מצד נותני שירות שנקראים, למשל, לתיקון קטן ונדרשים לבצע שלל תיקונים בבית המבוטח.

על פי הטיוטה, תורחב רשימת נותני השירות בתחום נזקי המים (שרברבים שבהסדר) של חברת הביטוח, ותכלול גם שרברבים פרטיים. מספר השרברבים בכל מחוז לא יפחת מ-15, כאשר חברת שרברבים תיחשב במניין נותני השירות כשרברב אחד.

פיצוי על איחור

על פי הטיוטה, חברת הביטוח תחויב לתאם מועד להגעת שרברב שבהסדר תוך פרק זמן שלא יעלה על 24 שעות מזמן פניית המבוטח. לקוח שלא נקבע לו מועד בתוך פרק זמן של 24 שעות יקבל פיצוי בסך 300 שקלים.

בנוסף, זמן ההמתנה מעבר למועד ההגעה לא יעלה על שעתיים. אם זמן ההמתנה עלה שעתיים אך לא יותר משלוש שעות, יקבל המבוטח פיצוי בסך של 300 שקלים. אם זמן ההמתנה עלה על שלוש שעות, המבוטח יפוצה ב-600 שקלים.

פיצוי של 600 שקלים ללקוח במקרה של איחורים
פיצוי של 600 שקלים ללקוח במקרה של איחורים | צילום: fotolia

בסיום מתן השירות על ידי שרברב שבהסדר, קובעת הטיוטה, יערכו חברות הביטוח בירור עם המבוטח לגבי שביעות רצונו מהשירות שקיבל, גם אם הנזק לא תוקן. הבירור יכלול התייחסות למהירות מתן השירות ואיכות התיקון, באמצעות דירוג מ-1 עד 5. הציון שייקבע לשרברב שבהסדר יחושב כממוצע הציונים שניתנו לו על ידי המבוטחים, ויפורסם על ידי חברת הביטוח ברשימת השרברבים שבהסדר.

הלשכה מברכת

הטיוטה הועברה להערות חברות הביטוח וגם לשכת סוכני ביטוח. אריאל מונין, יו"ר הוועדה לביטוח כללי בלשכת סוכני ביטוח, מסר כי "לאורך השנתיים האחרונות לשכת סוכני ביטוח חזרה והתריעה כי רמת השרות בנזקי המים כפי שהיא, אינה יכולה להימשך. אנו מברכים על כך שהאוצר הרים את הכפפה ופרסם טיוטה שמציעה אבני דרך שעליהם הענף יידרש להגיב. אנו בטוחים כי כל פתרון שיוצג יביא לשיפור רמת השרות לה זוכים המבוטחים ובכך נצא לדרך חדשה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email