ביטוח חיים – risk, איזה סכום דרוש לך כדי לדאוג ליקירך?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנחנו חיים בתקופת פאסט פוד, פאסט תרבות ופאסט רוחניות – יאללה זריז, אין זמן – רק חיים את מרוץ החיים! אנחנו עובדים, מתקדמים, מפתחים קריירה – ההכנסה עולה, אנחנו חוסכים, מפרישים כסף לקופת גמל וקרן מנהלים – העתיד נראה בטוח, כל החישובים בוצעו ואנחנו יודעים – בגיל הפנסיה מובטחים, לנו ולילדינו, חיים מסודרים ונוחים. הנחת הבסיס שלנו היא שהחיים מתנהלים בהתאם לתכנון ולצערנו זה לא תמיד כך.

היום אנחנו צעירים ובריאים, מה כבר יכול לקרות? לצערי יכול.. תאונה או מחלה עלולות למנוע מאיתנו לעבוד ולהתפרנס, מקרה מוות ישאיר את יקירינו ללא מקור הכנסה! כמובן שאף אחד מאיתנו לא מתכנן ללכת לעולמו בטרם עת, אך זה, לצערי, קורה וכדאי לזכור – המטרה הבסיסית של ביטוח החיים הינו הגנה מפני סיכון או מקרה מוות בעיתוי לא נכון – מי שנפטר בגיל צעיר עלול להשאיר משפחה ללא פרנסה!

ברצוני להשיב פה על 2 טענות נפוצות למה לא לעשות ביטוח חיים:

* אבי, מנהל בכיר בחברת הי-טק, בשנות 30 לחייו, סיפר לי: "את הקריירה הניהולית שלי התחלתי בגיל מאוד צעיר, התקדמתי מאוד מהר בסולם הדרגות וכבר משנות ה-20 המוקדמות סומנתי כ"מטרה" אצל סוכני הביטוח. תמיד סירבתי להצעות לעשות ביטוח חיים או אובדן כושר עבודה, למרות שידעתי שבשלב מסוים כן אעשה את זה.

מה היה השיקול? פשוט מאוד – כל עוד אין לי משפחה וילדים, לא מפחיד אותי ללכת לעולמי – אין לי למי לדאוג. תכננתי לעשות את הביטוחים הנדרשים כשייוולד לי הילד הראשון. עכשיו אני נשוי ונולד לי בן. הפעם פניתי מיוזמתי לסוכנת ביטוח ומה גיליתי – בשנים האחרונות התחילו לי בעיות עם לחץ דם, עלתה קצת רמת הסוכר וגם עליתי במשקל בצורה די משמעותית. לא משהו רציני אך מסתבר שהפרמיה שאני צריך לשלם עכשיו גדולה בהרבה מזאת שהייתי משלם, אילו הייתי מתחיל את הביטוח לפני מספר שנים.

* נועם, עו"ד ובעל תואר שני במנהל עסקים, הראה לי חישוב לפיו, אם יפקיד את אותם הסכומים באג"ח ממשלתית, יצטבר לו עד גיל הפנסיה סכום גדול יותר מהתגמול בגין הפעלת הביטוח. מה יש להגיד על זה.. נועם מומחה, החישובים שלו נכונים, רק הראיה שלו אינה נכונה במקרה זה: המטרה של הביטוחים האלה היא דווקא לתת מענה למקרים שבהם המבוטח אינו מגיע לגיל הפנסיה – מוות בטרם עת או מחלה, שמונעת ממנו לפרנס את משפחתו.

כמעט כל אחד מאיתנו מבטח את הרכב שלו ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף. למה? מי מכם מתכנן תאונה? מי רוצה שהרכב שלו ייגנב? אף אחד! פשוט אנחנו יודעים שזה עלול לקרות. רק תחשבו – אנחנו לא מוכנים להמר כשמדובר על רכב ובאותו זמן רבים מאיתנו מהמרים כל יום, כשמדובר על עתיד משפחתנו! תזכרו – פוליסת ביטוח חיים (ריסק) מבטיחה בסיס כלכלי לך ולמשפחה כאשר חס וחלילה קורה אסון. אז למה לקחת סיכון? מי ייקח אחריות כלכלית על המשפחה? רק אתם! האחריות הבלעדית היא שלכם, בידכם לקבוע איך עתיד המשפחה ייראה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email