ביטוח ימי – מי מכיר?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אני עוסקת בביטוח כ-16 שנה, מתוכן 10 שנים בביטוח ימי בלבד. התגלגלתי לעולם הביטוח לגמרי במקרה. תחום הביטוח לא נמנה עם אחד מחלומות ילדותי, ובכל זאת מצאתי את עצמי בעולם זה. זמן קצר לאחר שחרורי מהצבא הוזמנתי לפגישה בחברה לייעוץ פיננסי שמטרתה הייתה לשווק לי ביטוח חיים. יצאתי מהפגישה עם פוליסה ועם הצעת עבודה.

התחלתי בענף הפנסיוני לתקופה, משם עברתי בקצרה דרך האלמנטרי עד שיום אחד, לפני עשר שנים, קיבלתי הצעה מוזרה מעט, אך מעניינת, לעסוק בביטוח ימי. בדיוק כמו רוב סוכני הביטוח הרמתי גבה וניסיתי להבין במה מדובר. מאחר שזו היתה תקופה שבה ביקשתי לעשות שינוי, נעניתי להצעה והתחלתי ללמוד ולהכיר את הענף הייחודי והשונה הזה.

גיליתי בביטוח הימי עולם מעניין, מורכב ומאתגר ומאז ועד היום אני עוסקת בו ואף הקמתי עסק עצמאי. פעמים רבות אני נתקלת בסוכני ביטוח המשווקים את עצמם כעוסקים בכל תחומי הביטוח. זה נכון שרוב סוכני הביטוח מסוגלים להציע פתרונות רחבים בכל הנוגע לביטוח לקוחותיהם, אך האם באמת בכל התחומים?

לדוגמה, ביטוח העסק הוא ביטוח רחב ומורכב. בין העסקים השונים המבוטחים אצלכם ישנם מפעלים וחברות העוסקים בפעילות יצוא ויבוא, ולא אחת מפעל כזה מעוניין להציג את סחורתו בתערוכה המתקיימת בחו"ל.

תהליך השינוע חושף את הסחורה למספר רב של נזקים, פגיעות וחוסרים והמבוטח שלכם מבקש לבטח את סחורתו במסגרת ביטוח העסק. אנו יודעים שביטוח העסק אינו נותן מענה לצורך זה, ובנקודה זו אתם נאלצים לעמוד מול המבוטח שלכם ולהגיד לו שאין לכם פתרון.

דוגמה נוספת: לקוח המבוטח אצלכם בביטוח תכולת דירה מעוניין לרכוש מוצרי חשמל ופריטי ריהוט בחו"ל ולהביאם לארץ. הרי ברור כי מרגע שפריטים אלו ייכנסו לביתו הם יבוטחו במסגרת ביטוח התכולה, אך מה לגבי נזקים הנגרמים במהלך המסע לארץ? כאן נדרש הביטוח הימי כדי לכסות נזקים אלו ולאפשר למבוטח לשנע את סחורתו ללא דאגה.

הפוליסה הימית היא מוצר שנגזר מתחום הסחר הבינלאומי. לא ניתן למכור פוליסה זו למי שאינו משנע סחורות, חפצים אישיים או פריטי אמנות למדינות אחרות. גם כאן קיימת תופעה הזהה לביטוחי המשכנתאות – עמילי המכס והמשלחים הבינלאומיים העוסקים בפן הלוגיסטי של שינוע הסחורה מציעים ללקוחות, בין שאר השירותים, גם ביטוח ימי שברוב המקרים אינו מותאם לאופי פעילותו של המבוטח ולצורכיו, אלא באמצעות פוליסת גג כללית ביותר.

פוליסה זו מכילה רשימת חריגים ארוכה במיוחד ובדרך כלל יקרה משמעותית ממה שניתן למצוא אצל סוכן ביטוח המתמחה בתחום. בשנה האחרונה ערכתי פוליסה למבוטח חדש העוסק ביבוא מכשור מדעי. על אף שמדובר בסחורה יקרה מאוד, הלקוח לא ביטח את סחורתו עד שהגיע אלי וטען כי מעולם לא אירע לו נזק ולא הרגיש צורך לבטח.

לאחר חודשים בודדים מתחילת הפוליסה קיבל המבוטח משלוח שהכיל רובוט יקר מאוד וזרועו של הרובוט מעוכה וניזוקה לחלוטין. התביעה, בסכום הקרוב ל-100 אלף שקל, שולמה תוך חודש וחצי, ומנעה מהמבוטח שלי, שנשם לרווחה, נזק כלכלי גדול. לא פעם אירעו מקרים שבהם נזקים שנגרמו במהלך הובלה ימית הביאו לקריסתו של עסק שלא החזיק בידו פוליסת ביטוח ימי המתאימה לצורכיו או בכלל.

יש באפשרותכם, הסוכנים האלמנטריים, לפנות לסוכן הימי במקרים שבהם מתעורר צורך אצל מבוטח שלכם ולקבל פתרון מיידי, או לשפר משמעותית את המוצר הקיים ברשותו. הלקוח שלכם ירגיש שאתם באמת מסוגלים להציע לו פתרונות בכל ענפי הביטוח ואתם תצברו אצלו נקודות זכות נוספות. הרי זו המטרה בסופו של דבר – לדאוג למבוטחים שלנו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email