ביטוח ישיר לא הצליחו להסביר לבית המשפט מדוע נדרשת הכפשת סוכני הביטוח בפרסומותיהם

שלב הדיונים במשפט התביעה של הלשכה נגד ביטוח ישיר הגיע לסיומו בתחילת אפריל, פסק הדין צפוי להינתן לקראת סוף 2015
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ביטוח ישיר לא הצליחה לספק תשובה עניינית לבית המשפט, על הצורך בשילוב סצינות שמציגות את סוכן הביטוח בצורה משפילה, מכפישה ומגחיכה בפרסומותיהם, היא לא הצליחה להסביר מדוע הפרסומות בעיקר מכפישות וכמעט לא מציגות את יתרונותיו של הביטוח הישיר, ומדוע הם צריכים את הקמפיין הזה שמעורר התנגדות ושאט נפש גם בציבור.

שלב הדיונים במשפט התביעה של לשכת סוכני הביטוח נגד ביטוח ישיר הגיע לסיומו בתחילת אפריל. כעת אמור כל צד לסכם טענותיו תוך 60 יום, תוך שפסק הדין צפוי להינתן לקראת סוף השנה. נשיא הלשכה אריה אברמוביץ התייצב לכל ארבעת ימי הדיונים, ואף נחקר חמש שעות על הדוכן.

על אף שהמשנה למנכ”ל איי.די.איי רענן סעד התראיין השכם וערב בתקשורת על הפרסומות של ביטוח ישיר, כשהוא הגיע לדוכן העדים לא היתה לו תשובה עניינית לבית המשפט על הסרטונים המשפילים.

כך למשל, הוא טען שהסרטונים של ביטוח ישיר מבליטים את יתרונות הישיר על פני הסוכנים. אבל עו”ד ניר גורן, המייצג את הלשכה, הקרין פרסומות והדגים כיצד 35 שניות מזמן הפרסומת מוקדשות להגחכת הסוכן בלבד. רק בעשר השניות האחרונות של הפרסומת מוזכר המחיר הנמוך של ביטוח ישיר כיתרון על פני המתחרים.

סעד אף טען על דוכן העדים כי ביטוח ישיר מונעת משאיפה להגביר את השקיפות בענף וזו ההצדקה של סדרת פרסומת שוקה. הוא טען כי הפרסומת של שוקה תוקפת את השיטה, אך לא את הפרסונה אולם לא ממש הצליח להצביע על התייחסות לשיטה כטענתו.

כשטען עו”ד ניר גורן, שמייצג את הלשכה, כי האירועים המתרחשים בפרסומות שוקה והדמות עצמה הם בדיות, תקף סעד את הקמפיין הנגדי של לשכת סוכני הביטוח שיצא בשנה שעברה ואת הפרזנטור שלה, בטענה שהוא גר בסביון, ברמה של המיליוניון העליון, ואף נסע לטיול בגיאורגיה מטעם חברת ביטוח. סעד טען כי זו ההוכחה שיש גרעין של אמת בדמותו של שוקה.

בתגובה שאל אותו גורן אם נערך סקר על סוכני ביטוח שמבסס טענה כאילו כל סוכני הביטוח נהנתנים ומרבים נסיעות לחו”ל. סעד השיב כי ידיעותיו מבוססות על קריאת מאמרים רבים בעיתונים, תשובה שעוררה פליאה באולם.

סעד טען כי הפרסומת של שוקה אהובה מאוד בקרב הצופים בישראל ושהיחידים שנפגעים ממנה “כאילו” הם הסוכנים. בתגובה שאל עו”ד גורן הכיצד אברי גלעד, טל ברמן ואביעד קיסוס, אורלי וילנאי וגיא מרוז, לילה כלכלי, מנכ"ל מגדל (דאז) יונל כהן ואחרים הביעו סלידה מההכפשות הבוטות כלפי סוכני הביטוח שמופיעות בפרסומת, והם לא סוכני ביטוח.

על כך הגיב סעד כי הוא נפגש עם גיא מרוז ושיכנע אותו בעדיפות ביטוח ישיר; על טל ואביעד אמר סעד כי הוא לא לוקח את דבריהם ברצינות; על אברי גלעד טען כי הוא צדקן; ועל משתתף לילה כלכלי שהוא מתפרנס מסוכני ביטוח ועל מנכ"ל מגדל (וחברות הביטוח בכלל) שפעל תחת חשש מסוכני הביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email