ביטוח לבלוטות הטעם ופוליסה נגד חטיפת חייזרים – הביטוחים המוזרים בעולם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפני כעשור התפשטה שמועה שבמהרה נהפכה לשיחת היום במדורי הרכילות בארה"ב ובשאר העולם: ג'ניפר לופז ביטחה את ישבנה בלא פחות מ-300 מיליון דולר. האמת היא שהדיווח הזה לא היה מפתיע כל כך – כזמרת מופיעה הגוף שלה הוא כלי חשוב בקריירה, ואך הגיוני שתרצה לבטח אותו למקרה של תאונה, ובמיוחד את חלקה האחורי שנהפך למין סמל היכר של הכוכבת (לפני שכוכבות כמו קים קרדשיאן וניקי מינאז' תפסו לה את תהילת האיבר).

אלא שלופז הקפידה להכחיש את הדיווח ולטעון כי לא ביטחה את ישבנה. ואולם לאור העובדה הוציאה הכוכבת ששני שירים שפיארו את אחוריה, רומזת שכנראה שיש דברים בגו. לופז היא כמובן לא היחידה שמבטחת איברים מגופה.

שחקנים, זמרים וספורטאים רבים זאת בידיעה שאם חלקי גופם נפגעים חלילה, הקריירה שלהם עלולה לספוג מכה קשה. האשה הראשונה שעשתה זאת ככל הנראה היא השחקנית בטי גרבל שביטחה את רגליה במיליון דולר.

הרקדן פרד אסטר היה צנוע יותר וביטח את רגליו בסכום של 75 אלף דולר לכל רגל. גם הזמרת האוסטרלית קיילי מינוג ביטחה את ישבנה ב-5 מיליון דולר צנועים. ב-2006 ביטחה הזמרת מריה קארי את רגליה הארוכות בסכום שערורייתי של מיליארד דולר, בזמן שכיכבה בקמפיין של חברת ג'ילט למוצרי גילוח.

כשנה לאחר מכן, הזמרת ריהאנה, שכיכבה באותו הקמפיין, ביטחה את רגליה בסכום צנוע של מיליון דולר בלבד. דולי פרטון דאגה לחזה המפואר שלה – וביטחה אותו ב-600 אלף דולר. מדונה ההחליטה להשקיע קצת יותר וביטחה את החזה של ב-2 מיליון דולר. ג'וליה רוברטס ביטחה את החיוך הכובש שלה ב-30 מיליון דולר. אמריקה פררה, כוכבת הסדרה בטי המכוערת המוכרת גם בזכות חיוכה חושף הברזלים, ביטחה אותו ב-10 מיליון דולר, היידי קלום ביטחה אף היא את רגליה, בסכומים שונים: רגל אחת בוטחה ב-2.2 מיליון דולר והשנייה רק ב-1.2 מיליון דולר, בגלל צלקת על הברך שככל הנראה מורידה מערך הרגל.

והגדיל לעשות סולן להקת ואן היילן דיוויד לי רות' שביטח את הזרע שלו במיליון דולר. הכדורגלן הבריטי דיוויד בקהאם, שכיום בוודאי לא צריך לדאוג לסוף הקריירה שלו בכדורגל, ביטח את רגליו בלא פחות מ-70 מיליון ליש"ט. אלוף יויו בן 13 ביטח את ידיו ב-150 אלף דולר. שחקן קריקט אוסטרלי ביטח את השפם שלו ב-370 אלף דולר ורקדן של לורד אוף דה דאנס ביטח את רגליו ב-47 מיליון דולר.

ברוס ספרינגסטין ביטח את קולו ב-6 מיליון דולר והיה אף מבקר מזון שהגדיל לעשות ביטח את בלוטות הטעם שלו ב-400 אלף דולר. הביטוחים המוזרים לא מסתיימים באיברי גוף שונים ומשונים: חברת ביטוח בארה"ב מציעה פוליסות ביטוח בגין חטיפה נגד חייזרים, מכיוון שאמריקאים רבים חוששים מהאפשרות הזו. החברה אף נאלצה לשלם מיליון דולר לאדם שטען כי נחטף על ידי חייזרים למשך 40 דקות.

יש אנשים שחוששים מחטיפות של אנשים אחרים ומכסים את עצמם או את יקיריהם בביטוח נגד חטיפות ודרישת כופר. הביטוח כולל את הכופר וההוצאות הנלוות לו ושכירת מומחים למו"מ כדי שהחטופים יושבו בשלום. לקראת המונדיאל ביטחה חברה הולנדית את עצמה נגד תופעת ההיעלמות הגורפת של עובדיה הנשאבים לצפייה במשחקים במהלך התקופה ו"שוכחים" להגיע לעבודה.

מעבידים יכולים להוציא ביטוח עובד-כוכב, שיפצה אותם במקרה של התפטרות של עובד מצטיין, כזה שמניע את החברה וקשה לשרוד בלעדיו. נזירות אף שילמו על פוליסת ביטוח שתכסה את ההוצאות הקשורות בלידת הגלגול השני של ישו. הן רצו לוודא שכלום לא ייחסר לנצר הקדוש, במקרה שייוולד לאחת מהן. ואילו בישראל הוציאה חברת ביטוח פוליסה המיועדת לתרמילאים ומכסה אותם במקרה של פגיעה נפשית בעקבות שימוש בסמים בטיול.

שיאנית הביטוחים המוזרים והייחודיים היא ללא ספק חברת הביטוח לויד הבריטית. בחברה מכרו ביטוח נגד נשיכות ערפדים ותקיפות אנשי זאב. לויד מציעה גם ביטוח ללידה מרובת עוברים לא מתוכננת. זאת אומרת, אם ציפיתם לתאומים ויצאה חמישייה מן הסתם היקף ההוצאות יגדל. ביטוח כזה יסייע לכם לכסות את ההוצאות הראשוניות של ההפתעה.

לויד מציעה גם ביטוח מעסיק בגין זכייה בלוטו של שני עובדים או יותר, שמחליטים להתפטר כי אין להם צורך לעבוד יותר – עכשיו שהם מיליונרים. לויד אף כתבה פוליסה מיוחדת נגד האפשרות של לכידת המפלצת מלוך-נס לחברת הוויסקי שהריצה קמפיין שקרא ללכידתה. החברה מכרה יותר מ-400 אלף פוליסות נגד חטיפת חייזרים – אם תוכל להוכיח שנחטפת – תקבל פיצוי של מיליון ליש"ט.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email