ביטוח סיעודי לילדים – שינוי פרדיגמה אצל הלקוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עד היום לא יצא לי לשמוע מלקוח את המשפט: "הילד הגיע לגיל 3, זה הזמן לרכוש לו ביטוח סיעודי". רוב האנשים מתייגים את הביטוח הסיעודי בהקשר של זיקנה וצורכי הגיל השלישי – וזו טעות. זהו בדיוק המקום להביא לידי ביטוי את הערך המוסף של סוכן ביטוח מקצועי. אני עוד רגע בן 40, וחזרתי לפני כמה שנים לעולם הביטוח ולעסק המשפחתי, אחרי שנים רבות בהיי-טק.

חזרתי מתוך כוונה לאפשר לשני הוריי שעובדים בעסק המשפחתי לפרוש וליהנות עם הנכדים (כן, יש כאן אינטרס אישי מובהק!). בתפישתי, הביטוח הוא כלי לניהול סיכונים מול תקציב. לסוכן הביטוח מקום מרכזי בהכוונת הלקוח, ומיקודו בגידור הסיכונים שעשויים לפגוע באיכות חייו ומשפחתו. ילד שנהפך לסיעודי כתוצאה מתאונה או ממחלה קשה משתק את המשפחה. הצורך להמשיך לקיים שגרת חיים סבירה לצד הטיפול בילד סיעודי הוא משימה שצורכת משאבי זמן וכסף, הרבה מאד כסף. כשאני יושב עם זוג צעיר, אני מסביר להם שהביטוח הסיעודי לילד הוא למעשה ביטוח עבורם – כדי שהם יוכלו לטפל בילד.

ביטוח אובדן כושר העבודה שלהם לא ישלם במקרה זה, אף שלא באמת יוכלו להמשיך ולעבוד. צריך ביטוח סיעודי לילד כדי שיהיו להם הפנאי והכסף לטפל בו כמו שצריך, ובנוסף להמשיך לשלוח את ילדיהם האחרים, אחיו של הילד הפגוע, לחוגים ולשמר שגרת חיים סבירה, ככל האפשר, למשפחה.

בנוסף , אני מדגיש עוד שתי נקודות חשובות. הראשונה – הפרמיה הנמוכה תישאר קבועה (צמודת מדד, וגם הכיסוי) לכל חיי המבוטח ולמעשה תחסוך לו עשרות אלפי שקלים. השנייה, ערכי הסילוק יאפשרו לילד להישאר מבוטח על סכום נאה בגיל מבוגר, גם אם יפסיק לשלם את הפרמיות.

נכון שנושא ערך הסילוק הוא מורכב ולעתים גם מבלבל את חלק מהלקוחות, אבל למדתי שהסבר ויזואלי קצר ממחיש את היתרון ואת החיסכון המשמעותי בהוצאות. כשלקוח מבין שהביטוח הזה עתיד להיעלם מהמדף במתכונתו הנוכחית בעוד שנים מעטות, השיקול של רכישת ביטוח סיעודי פרטי לילד עם פיצוי לכל החיים נהפך פתאום למובן ונכון בעיניו.

מי שנתקל בהתנגדויות נוסח "הכיסוי קיים בקופת חולים" חשוב שיכיר:

1. קופות החולים אינן מכסות מצב סיעודי כתוצאה מתאונות דרכים או עבודה.

2. הכיסוי בקופות החולים הוא על בסיס שיפוי ביסודו וזה חיסרון משמעותי לעומת פוליסות הפיצוי.

3. הכיסוי שמציעות הקופות מוגבל לחמש-שש שנים בהתאם לקופת החולים, והסכום בו הוא לא בהכרח כזה שיספק את צורכי המבוטח. אני רואה בביטוח הסיעודי הפרטי את אחד הכלים החשובים ביותר של המשפחה לגידור סיכון כלכלי. הסיכוי שהמשפחה תפגוש במקרה סיעודי הולך ועולה עם התארכות תוחלת החיים והעלייה בשיעור תחלואות הסרטן והאלצהיימר. אני רואה במכירת כיסוי זה לילדים שליחות מקצועית מהמעלה הראשונה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email