ביטול האולימפיאדה יעלה מיליארדים לחברות הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת דירוג האשראי הבינלאומית S&P מעריכה שנגיף הקורונה לא יזעזע את חברות הביטוח עקב גל התביעות הצפויות. המבטחים יוכלו להתמודד עם משבר הקורונה והאנליסטים של החברה קובעים כי זה משבר הניתן לניהול. חברת הדירוג מצפה שתשלום פיצויים כלשהם יהיה במסגרת היכולת ההונית של חברות הביטוח.

היא מדגישה ש”למרות שיהיו תביעות פיצויים, יש ביכולת חברות הביטוח וחברות ביטוחי המשנה באירופה, המזרח הרחוק, אפריקה וארה”ב לעמוד בנטל התשלומים וללא זעזועים בתזרים הכספי וההון”.

אירוע ספורט בספק | צילום: Shutterstock

ענפי הביטוח שיוצפו בתביעות יהיו בעיקר התעופה, ביטוחי הנסיעות, ביטוח האשראי וביטול האירועים. לזה יש להוסיף את סיכוני המגפה שיורגש בתיקי ביטוחי החיים של חברות ביטוחי המשנה הגלובליים. תהיה גם השפעה ניכרת על מבטחי המשנה הגלובליים, כך מציינת חברת דירוג האשראי.

סוכני הביטוח בארה”ב נדרשים להגן על מידע המבוטחים

דאגה בקרב חברות הביטוח הגלובליות ביחס לאפשרות שאולימפיאדת טוקיו תדחה או תבוטל בשל מגיפת הקורונה. ממשלת טוקיו ביטלה את רוב אירועי הספורט הגדולים של השבועות האלה, אולם היא חוזרת ומצהירה שבכוונתה לקיים את האולימפיאדה ב־24 ביולי.

הברוקר AON הזהיר שאם האולימפיאדה תדחה כעת, עלות הביטול למבטחים יהיה מינימלי. אבל ביטול האירוע שלושה שבועות לפני המועד יעלה מיליארדי דולר לחברות הביטוח. מסתבר שהוועד האולימפי מבטח השקעות בסכום של כ־800 מיליון דולר לביטוח ההשקעה של מיליארד דולר שעושה הוועד בעיר המארחת את התחרות. הביטוח מכסה מאירועי מלחמה ועד אסונות טבע. הוועד האולימפי משלם פרמיה בגובה של 2־ 3% מההשקעה, ואנליסטים מעריכים שהוועד שילם פרמיית ביטוח בסכום של 24 מיליון דולר.

רגולציה חדשה בארה”ב – לחצים מוגברים של חברות הביטוח ושל הצרכנים ביחס לאבטחת המידע של המבוטחים מפני ניסיונות מתקפות סייבר. גדל מספר המדינות בארה”ב המחוקקות תקנות ביחס לאבטחת מידע המבוטחים.

כדוגמה לחקיקה מצביעים על חוק הגנת הצרכן ביחס לאבטחת מידע בקליפורניה שנכנס לתוקף ב־1 בינואר. מארי סטון רוס, מומחית לאבטחת מידע צרכני, מציינת שחברות ביטוח יכולות להמשיך לאסוף מידע, צילומים ואי־מיילים. אולם, החברות חייבות לדווח על כך לצרכנים ולמחוק מידע ממאגרי המידע באם המבוטחים מבקשים זאת. התקנות האלה חלות גם על סוכני הביטוח.

רוס מייעצת לסוכני הביטוח לנהוג לפי התקנות האלה כדי להבטיח את ההגנה הנדרשת על המידע של המבוטחים. “המבוטחים יעריכו את סוכני הביטוח שיקפידו למלא אחר התקנות”, מציינת מארי רוס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email