ביטול הביטוח הסיעודי קולקטיבי נדחה לסוף 2017

ההסתדרות סיכמה עם האוצר ועם דורית סלינגר על בחינת מודל רשות שוק ההון לביטוח ארוך טווח. הלשכה: פתרון קל שיפגע אנושות בנפלטי הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מספר שעות לאחר שדורית סלינגר הכריזה מ בכנס הראשון של רשות שוק ההון שבראשותה, כי דחייה נוספת של ביטול הביטוח הסיעודי קולקטיבי אינה אופציה, סוכם בינה לבין ההסתדרות על דחייה לסוף 2017. בפגישה שהתקיימה ביום שלישי לפנות ערב בהשתתפות סלינגר, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, סגן שר האוצר יצחק כהן, ומנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, סוכם כי הביטול יידחה עד סוף דצמבר 2017.

בישיבה סוכם כי מודל רשות שוק ההון לביטוח סיעודי קולקטיבי ארוך טווח יופץ כטיוטה לשימוע להסדרתו. במקביל, משרד האוצר נעתר לבקשת ההסתדרות לבחון את מעורבותה של הממשלה ומדיניותה בתחום הביטוח הסיעודי על כל רבדיו. רשות שוק ההון בוחנת שני מוצרים בתחום הביטוח הסיעודי, שמטרתם לייצר פתרונות ארוכי טווח לצרכנים שונים, אשר יגוונו את היצע מוצרי הביטוח הסיעודי.

סלינגר.
סלינגר

המוצר הראשון הוא כיסוי ביטוחי למצטרפים מבוגרים והמוצר השני הוא ביטוח סיעודי קבוצתי ארוך טווח. לדברי סלינגר, המוצרים מתאימים לצרכנים שאין להם כיסוי ביטוחי אחר או מבקשים לרכוש רובד נוסף. "חשוב להדגיש כי לא ניתן להמשיך במתכונת הקיימת היום של ביטוחים קולקטיביים קצרי טווח, וזאת על דעת כל הגורמים הנוגעים לעניין", אמרה סלינגר. "לכן הפתרון הביטוחי חייב להבטיח ודאות בקרות אירוע, לכל אחד ואחת, ובפרט לציבור המובטחים המבוגר, בין אם רכשו את הביטוח כפרט או כחלק מקבוצה. דחיית הקץ אינה אופציה.

ההיסטוריה הוכיחה כי התעלמות מהבעיות הקיימות של מוצר פנסיוני או ביטוחי, עלולה להביא לפגיעה חמורה בציבור החוסכים או המבוטחים". פגיעה קשה "ברור שדחייה של הפתרון, זה הדבר הכי פשוט, אך הוא פוגע אנושות בציבור נפלטי הביטוח הסיעודי הקבוצתי ־ אלו שנפלטו במהלך השנים, חלקם נפטרו כסיעודיים, חלקם במצב סיעודי היום וחלקם יהיו במהלך השנה הקרובה. הדחייה הנוספת מביאה סבל לאותה הקבוצה של המבוגרים שכנראה ממילא לא מעניינת אף אחד ולא מהווה קבוצת כוח שמישהו צריך להתחשב בה", אמר יואל זיו, יו"ר הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד, בתגובה לדברי הממונה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email