ביעור חמץ בענף הביטוח

מהנחה על חשבון העמלה, דרך רגולציה מופרזת ועד לפגיעה במעמד הסוכן – אילו דברים צריכים לעבור מעולם הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נגה עקל, יו"ר סניף רמת גן/גבעתיים

יש לבער מן הענף את המכירות הישירות של חברות הביטוח, מעל לראשי הסוכנים. דבר שני שיש לבער הוא עודף הרגולציה בענף. במקרים רבים, גם אם הכוונות טובות, עודף הרגולציה פוגע בציבור הסוכנים ובציבור המבוטחים.

מיכה אדוני, יו"ר סניף טבריה

יש מספר אמירות שגויות שיש לבער. בראש ובראשונה, האמירה שסוכני הביטוח מנפחים ונהנים מעמלת דמי הניהול. זה משפט לא נכון לחלוטין. הלוואי שהיינו מקבלים חלק מדמי הניהול. זה דימוי שיקרי שמייצרים אותו עיתונאים מטעם. משפט מוטעה נוסף הוא שניתן לנהל את הענף הזה ללא סוכן ביטוח. סוכן ביטוח מקצועי הוא חיוני ולא ניתן לקיים את הענף בלעדיו.

אורי צפריר, מ"מ נשיא הלשכה

יש לבער מקרבנו הרעה החולה בדמות הנחה על חשבון עמלתו של הסוכן כמו כן לבער הקשר בין תיגמולו של הסוכן בביטוח פנסיוני לדמי הניהול שגובה היצרן מהמבוטח!! שהחברות ייבערו מקירבן את המחשבה והמעשה לשווק ישירות מעל ראשו של הסוכן!

 

ליאור רוזנפלד, יו"ר מחוז חיפה והצפון

יש לבער מענף הביטוח את עודף הרגולציה. אני מסכים כי רגולציה חייבת להיות אבל לא בהיקפים כאלו. נראה כי יש מישהו שרוצה לפרנס בכח את בית הדפוס של משרד האוצר. כמו כן הייתי מבער את רמת השירות הירודה של חברות הביטוח ומזכיר להן כי פרנסתם באה מסוכני הביטוח, ולאלו הם מחוייבים לתת שרות ברמה הגבוהה ביותר, ועם כח אדם איכותי.

אשר סייפר, יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח

יש לבער את הפגיעה במעמדו של סוכן הביטוח. כל הגורמים המעורבים בניסיון להרחיב את החינוך הפנסיוני וההבנה של הציבור לגבי מוצרי ביטוח השונים, צריכים להבין שהגורם היחידי המסוגל להוביל מגמה זו, הינו ציבור סוכני הביטוח בישראל, המונהג על ידי לשכת סוכני הביטוח בישראל. כאשר התקשורת, לעתים מדורבנת על ידי בעלי אינטרסים ומתחרים שונים, פוגעת בתדמית ובמעמד סוכן הביטוח, היא גורמת נזק לא רק לסוכני הביטוח, אלא לציבור כולו. בימים אלה, של ערב חג, אנו צריכים להתייחס למשפט חז"ל "…כל המלבין פני חברו ברבים, כאילו שופך דמים..".

יוסי אנגלמן, יו"ר סניף נתניה

יש דברים רבים שהיה חשוב לשנות. כך למשל, הלשכה צריכה להיות לא בת 4,000 חברים, אלא עם 10,000 חברים. הסוכנים צריכים להתגייס. דבר שני שמרגיז אותי – איך יכול להיות שהלשכה מוציאה פוליסת שיניים קולקטיבית ולא נרשמים מספיק חברים. עוד תופעה שיש לבער היא שיווק של חברות הביטוח מאחורי גבינו. צריך להחתים את החברות על אמנה ומי שלא תצטרף, פשוט לא נעבוד מולה. עוד דבר הוא הפרסומים של הביטוחים הישירים שעושים לסוכנים עוול. אני מקווה שהמהלך המשפטי בימים אלה, ייצור שינוי דרמטי שבעקבותיו, אי אפשר יהיה יותר לפרסם אותם.

חיים אורגל, יו"ר סניף בני ברק

הדבר שאותו יש לבער מהענף, הוא הביטוחים הקולקטיביים. לא יכול להיות שסוכן מוכר פוליסת בריאות ב-400-500 שקל, כאשר כדי להצטרף, המבוטחים צריכים לעבור בדיקה יסודית, בעוד שיכול אותו מבוטח להצטרף לקולקטיב – אפילו אם אינו קשור אליו, ואז גם משלם פחות וגם לא מחוייב בהצהרת בריאות. זה לא הגיוני והמסר הוא שהחברות לא רוצות סוכנים, בכל מחיר.

יוסי מנור, יו"ר MDRT

אחת התופעות הגדולות והבולטות, היא העניין שבכל יום ישנם שינויי חקיקה או הוראות רגולטוריות. אין תופעה כזו בשום מקום בעולם. בתהליך הקיים לא מקשיבים, אלא קובעים משהו, לא חשוב מה אומרים גורמים בתוך הענף. אני חבר באיגוד לשכות הביטוח של אירופה. גם באיחוד האירופי יש החלטות רגולטוריות, אבל כל החלטה עוברת תהליך של שימוע ציבורי, לא רק של אנשי מקצוע.

 

בקשי יפת, יו"ר מחוז דרום

אם יש דבר שיש לבער זו התופעה לפיה הסוכנים עובדים בחינם. סוכן שלא מכבד את עצמו ונותן הנחות על חשבון עמלה, או מסכים למשפט הידוע של חתמים "זה יפגע לך קצת בעמלה", הוא סוכן חלש וחברות הביטוח יחלישו אותו עוד יותר, בכך שישלמו לו פחות ופחות. זה סוכן מסוכן גם לחברת הביטוח, כי הוא עלול להתפשר על עסקים או מבוטחים בעייתיים.

אריאל מונין, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי

יש לבער את התחושות הרעות של הסוכנים. בשנים האחרונות הרבה רגשות שליליים עלו במוחם ועל שפתותיהם של סוכנים רבים. רגשות של תסכול, כעס, חשש, הרגשת רדיפה מצד גורמים שונים בענף, בהם חברות הביטוח, הרגולטורים, העיתונאים ואנשי השיווק הישיר במדיות השונות. האביב הוא הזמן לבער את כל התחושות השליליות, להעלות את התדר, לזקוף קומה ולהסתכל לאמת בעיניים. הענף משתנה, אבל גם אנחנו משתנים. אנו הסוכנים מקצוענים, בקיעים בהרבה תהליכים רחבים בחיי המבוטח ואנו הטובים ביותר לתכנון סיכונים על חייו ורכושו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email