בית הדין של הלשכה קבע: שינויי תקנון אם יאושרו יחולו רק מהקדנציה הבאה

הסאגה המתמשכת בין נשיא הלשכה לאורי צפריר, שסוקרה רבות ב"ביטוח ופיננסים", מגיעה לקיצה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית הדין הארצי של לשכת סוכני ביטוח קבע היום כי שינויי התקנון ייכנסו לתוקף החל מהקדנציה הבאה לזו שבה הם נקבעו, זאת בעקבות עתירתו של נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד, נגד יו"ר ועדת התקנון אורי צפריר. סו"ב רוזנפלד ביקש ליישם שינויי תקנון בזמן האסיפה הכללית.

מבין נימוקי ההחלטה של בית הדין נראה כי אין כל נימוק המצדיק להחיל שינויים בתקנון באופן מיידי. בנוסף, נימק בית הדין הארצי כי שינוי התקנון שלא על פי צורכי הלשכה הופך את פועלם ותפקידם של כל אלה שהשקיעו מאמצים רבים על מנת לעזור ולכוון את ציבור הסוכנים – למיותר. רוזנפלד: "מאז שנבחרתי לתפקיד נשיא לשכת סוכני הביטוח, אני פועל ללא ליאות למען הסוכנים, רווחתם והצלחתם. במהלך התקופה הזו עושה אורי צפריר כל ניסיון לתקוע מקלות בגלגלים ולהקשות על פעילות הלשכה על גבם של סוכני הביטוח, תוך הגשת תביעות קנטרניות. אני שמח שהיום בית הדין אמר את דברו ומנע מצפריר לחבל במעמד סוכני הביטוח".

ישראל אליוביץ, יו"ר בית הדין הארצי של הלשכה | צילום: באדיבות המצולם

"בית הדין אמר את דברו בצורה נחרצת. מקווה שהחתומים על 'אמנת צפריר' ידעו לחדול ואף להביע מחאה כנגד מי שהפסיד בבחירות ולא חודל מלשבש לנו את עבודתנו היומיומית", אמר סו"ב מאיר רוטברג, ראש מטה הנשיא והוסיף: "אין מקום לאופוזיציה בימים בהם עתיד הענף על הפרק".

מ"מ הנשיא סו"ב ליאור הורנצ'יק: "שמח שיש מי שמאזן את הניסיונות של צפריר לחבל במוסדות הלשכה פעם אחר פעם. נבחרנו להוביל ולשנות וכך נמשיך לעשות עד תום הקדנציה".

סו"ב אתי רובין, חברת המועצה הארצית שמייצגת את צפריר, מסרה בתגובה: "בית הדין קיבל את עמדת ועדת התקנון וקבע כי הוא לא רואה לנכון לדון בהצעות לשינוי התקנון לגופן ואת זה השאיר לשיקול דעתם של כלל חברי הלשכה, אשר יביעו את עמדתם בעניין זה באסיפה הכללית. יחד עם זאת, שגה בית הדין כשהתערב בסמכות הבלעדית של האסיפה הכללית, לקבוע אם ומתי יחולו השינויים. זוהי פגיעה בסמכויות הריבון, וצר לי עליה. המצב שנוצר הוא שאני יושבת בוועדת התקנון, אשר מקבלת החלטות במהלך קדנציה שלמה אך אזכה לראות את תוצאות המלאכה בקדנציה הבאה. זה כמו לשבת בכנסת ולחוקק חוקים שיחולו בקדנציה הבאה. אבסורד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email