בית ההשקעות אלטשולר שחם יפעל גם כחברת ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית ההשקעות אלטשולר שחם, שבשליטת גלעד אלטשולר וקלמן שחם, קיבל בתחילת השבוע את אישור משרד האוצר לפעול כחברה מבטחת.

במסגרת אישור זה, יחל אלטשולר שחם להנפיק פוליסות ביטוח חיים בכל ערוצי ההפצה המקובלים. באחרונה הגיש בית ההשקעות בקשה לקבלת רישיון מבטח למפקחת על הביטוח באוצר, דורית סלינגר, במטרה לעסוק רק בתחום ביטוח החיים. על פי הערכות, הפעילות – שתתמקד בהתחלה בשיווק פוליסות חיסכון וביטוחים טהורים ("ריסקים") – צפויה לצאת לדרך בעוד כשנה.

פעילות הביטוח תנוהל בחברה עצמאית, שתוכפף ליאיר לוינשטיין, מנכ"ל הגמל והפנסיה באלטשולר שחם, שיפעל מעתה גם כמנכ"ל אלטשולר שחם חברה לביטוח. באלטשולר שחם כבר החלו להיערך להקמת החברה עוד לפני האישור להקמת הפעילות מהאוצר: בשבועות האחרונים גייס בית ההשקעות את גיא אילוז, לשעבר סמנכ"ל ומנהל תחום עסקים ומוצרים במנורה מבטחים.

אילוז, יהיה אמון על הקמת חברת הביטוח של בית ההשקעות. "אנו מברכים על קבלת האישור ממשרד האוצר ומעריכים כי הפעלת חברת הביטוח החדשה שלנו תספק ללקוחות יציבות ובטחון כלכלי ותתרום לרווחת משפחותיהם בעתיד, בכל רגע בחיים וגם בזמנים קשים", אמר לוינשטיין. "אנו נפעיל את חברת הביטוח החדשה על בסיס הערכים להם אנו מחויבים בכל אחד מעולמות הפעילות שלנו – מצוינות, מקצוענות, הוגנות ושקיפות".

לוינשטיין הוסיף כי יותר מרבע מיליון לקוחות של בית ההשקעות ולקוחות נוספים חיצוניים יוכלו לקבל ערך ממדיניות ההשקעות של החברה. בית ההשקעות אלטשולר שחם הוקם ב-1990 ומתמחה בניהול קרנות נאמנות, תיקי השקעות, קופות גמל וקרנות פנסיה. הקבוצה, המנהלת נכסים בהיקף כספי כולל של 64 מיליארד שקל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email