בית ההשקעות הלמן-אלדובי זכה במכרז ניהול הפנסיה של חברת החשמל

בית ההשקעות יקבל 8.3 מיליון שקל דמי ניהול בשנה, בשלוש השנים הקרובות. לאחרונה זכה במכרז ברירת מחדל של האוצר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית ההשקעות הלמן-אלדובי זכה במכרז ניהול קופת הגמל המרכזית לקצבה  של עובדי חברת החשמל. מדובר במכרז פנסיה מהגדולים בישראל, לניהול כספי פנסיה לכ-13,000 עובדי החברה והגמלאים שלה, בהיקף כולל של כ-30 מיליארד שקל.

במכרז התמודדו שישה גופים, כאשר הבחירה נעשתה בשלב המקדים על פי קריטריונים מקצועיים של ניסיון ומקצועיות, וכן קריטריונים כלכליים ושורה של בדיקות איתנות פיננסית. על פי דרישת המכרז, בית ההשקעות הקים חברת ניהול ייעודית הכוללת דירקטוריון, ועדת השקעות וצוות ניהולי נפרד. המכרז הוא לשלוש שנים עם אופציה להארכה. על פי ההסכם, חברת חשמל תשלם לבית ההשקעות סכום שנתי קבוע של 8.3 מיליון שקל כדמי ניהול.

מדובר במכרז הפנסיה הגדול ביותר שהתקיים | צילום: fotolia
מדובר במכרז הפנסיה הגדול ביותר שהתקיים | צילום: fotolia

הלמן-אלדובי, בראשות היו"ר אורי אלדובי והמנכ"ל רמי דרור, נמצא לאחרונה בתנופה של צמיחה. בית ההשקעות, שהוקם בשנת 1995, הוא אחד מבתי ההשקעות הוותיקים בשוק ההון. לאחר הזכייה במכרז זה הוא צפוי לנהל  נכסים בהיקף של כ-46 מיליארד שקל עבור למעלה מ-300,000 חשבונות עמיתים. בית ההשקעות מציע מגוון רחב של שירותים ומוצרים פיננסים, בדגש על חסכון לטווח בינוני ולטווח הארוך. חברת הגמל שלו היא אחת מחברות ניהול קופות הגמל הפרטיות הוותיקות בישראל, ואחת מ-10 החברות המנהלות הגדולות ביותר בתחום הגמל, ובכלל זה ניהול קרן פנסיה חדשה וקרנות פנסיה ותיקות.

לאחרונה זכה בית ההשקעות במכרז פנסיית ברירת מחדל של האוצר, והודיע שכבר החל לקלוט עמיתים חדשים לקרן, מבלי לחכות לכניסת הרפורמה לתוקף בחודש נובמבר. קרן הפנסיה של הלמן אלדובי אף זכתה לאחרונה במקומות הראשונים בדירוג השירות של משרד האוצר. במקביל, לאחרונה הודיע בית ההשקעות על מגעים למיזוג הפעילות לתוך חברת סוהו נדל"ן הבורסאית, על מנת להפוך אותו לציבורי. לאחר המיזוג, שמו צפוי להשתנות להלמן אלדובי בית השקעות.

היו"ר אלדובי מסר, "אנו מודים לחברת החשמל על הבעת האמון ועל הזכייה במכרז קופת הגמל המרכזית לקצבה של חברת החשמל. ניסיונו של בית ההשקעות בניהול קרנות פנסיה ותיקות ובקליטת קופות וגופים שונים, יאפשר לנו להעניק לחברת החשמל את השירות הטוב ביותר. מבחינת בית ההשקעות, מדובר בנדבך נוסף בשורה של מהלכים אסטרטגיים, המבססים את הלמן-אלדובי כשחקן מרכזי בתחום החיסכון ארוך הטווח בישראל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email