בית ההשקעות הלמן-אלדובי נמכר לחברת הפניקס תמורת 275 מיליון שקל

המחיר מציין עלייה של כ-85% בשוויו של בית ההשקעות מאז הפך לציבורי ב-2017
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית ההשקעות הלמן-אלדובי יתמזג לתוך חברת הפניקס בעסקה הכוללת את מכירת מלוא הון המניות של בית ההשקעות. הפניקס גברה על מציעים אחרים שניהלו מו"מ עם בית ההשקעות, ובהם קרן השקעות זרה ובית ההשקעות אלטשולר שחם (שהודיע בשבוע שעבר על משיכת הצעתו). מהלמן-אלדובי נמסר כי ההצעה של הפניקס, העומדת על 275 מיליון שקל, מהווה זינוק של כ- 85% בשוויו של בית ההשקעות מאז הפיכתו לציבורי.

בית ההשקעות הלמן-אלדובי, בניהולם של המנכ"ל רמי דרור והיו"ר אורי אלדובי, נוסד בשנת 1995 וכיום הוא מנהל נכסים בהיקף של כ–70 מיליארד שקל עבור כחצי מיליארד חשבונות לקוחות. את הזינוק בשווי בית ההשקעות ואת הצעת הפניקס ניתן להסביר, בין השאר, בנתונים הכספיים שהופיעו בדוחות שפרסם בית ההשקעות לאחרונה מהם עולה כי במהלך שנת 2020 רשם בית ההשקעות זינוק חד בכל הפרמטרים.

רמי דרור, מנכ"ל הלמן-אלדובי. "בית ההשקעות הפך ליעד אטרקטיבי לרכישה". צילום: יח"צ

עסקת המיזוג עם הפניקס, ככל שתושלם, תתבצע בדרך של מיזוג משולש הופכי באופן שבמועד הקובע החברה תהפוך לחברה פרטית בבעלותה המלאה של הפניקס. במסגרת הסכם המיזוג, הרוכשת התחייבה שבמשך תקופה של 12 חודשים ממועד ההשלמה, היא תשמר 70% מהעובדים של חברת הלמן-אלדובי והחברות הבנות שלה. בהפניקס מעריכים כי השלמת העסקה תהיה בתוך 4-6 חודשים.

יועצים חיצוניים

הפניקס מציינת כי סיכמה עקרונית עם אורי אלדובי ועם רמי דרור שישמשו כיועצים לתקופה של 30 חודשים ממועד השלמת העסקה בהיקף של לפחות 75% מזמנו של כל אחד מהם. תמורת שירותי הייעוץ ישולם לכל אחד מהיועצים תשלום חודשי בסך של 75 אלף שקל, כולל מע"מ.

"בשנת 2017 הפך הלמן אלדובי בית ההשקעות לחברה ציבורית, ומאז ביצענו שורה של מהלכי השקעה במנועי צמיחה אסטרטגים אשר הביאו לצמיחה מואצת בכל תחומי הפעילות שבאו לידי ביטוי בין השאר בגיוס של למעלה מ-180 אלף לקוחות לפנסיית ברירת המחדל וגידול משמעותי בהכנסות ובשורת הרווח. עובדה זו הפכה את  בית ההשקעות ליעד אטרקטיבי לרכישה, הליך שהגיע לשיאו בחודשים האחרונים כאשר המחיר הנוכחי משקף קרוב להכפלת שווי בית ההשקעות מאז הפך לציבורי", אמר דרור.

על פי הדיווח לבורסה, בכוונת החברה לזמן אסיפת בעלי המניות אשר על סדר יומה אישור התקשרות בעסקת הרכישה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email