בכירי הלשכה לרשות התחרות: הרגולציה הכבדה מונעת תחרות הוגנת

בין השאר, נדונה בפגישה סוגיית פוליסת תאונות אישיות שבמתכונתה הנוכחית כמעט ונעלמה מן השוק; נציגי הלשכה: "לא נלחמים מספיק על הצרכן"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא הלשכה, סו"ב שלמה אייזיק; יו"ר מחוז צפון, סו"ב תדהר סאטובי; יו"ר ועדת הבריאות בלשכה, סו"ב נחמה גולדווסר; והיועץ המשפטי של הלשכה, עו"ד פיאד טמיש; קיימו השבוע מפגש עם בכירה ברשות התחרות.

לדברי סו"ב גולדווסר, הסיבה לפגישה הייתה "לחשוף את רשות התחרות לעיוותים שנוצרו בגלל עומס הרגולציה; כך למשל, ההנחיות התכופות של הרגולטור, שמייקרות את העיסוק ופוגעות ביעילותו, גורמות לכך שסוכנים קטנים מוותרים על המקצוע", הסבירה.

מימין: סאטובי, אייזיק גולדווסר ברשות התחרות | צילום: עו"ד פיאד טמיש

בפגישה נדונה סוגיית פוליסת תאונות אישיות, שכמעט ונעלמה מהשוק. נציגי הלשכה הסבירו לנציגת רשות התחרות שיש להחזיר את הפוליסה למתכונתה הקודמת, שהייתה בפרמיה קבועה וזולה, עם כיסוי רחב יותר, בניגוד לפוליסה במתכונתה הנוכחית והיקרה. הם טענו, כי הפוליסה הנוכחית משווקת בידי שתי חברות בלבד בשוק (AIG והראל) ובאמצעות מוקדנים, מה שיוצר ריכוזיות וחוסר מקצועיות. "הצגנו את העובדה שאין בפוליסה החדשה נכות תעסוקתית, מה שפוגע בעיקר באוכלוסיות המוחלשות, משום שפוליסת תאונות אישיות היא פוליסה משמעותית בעיקר בשוק העצמאים הקטנים ובשוק השכירים בעלי שכר נמוך המוגדרים כבעלי צווארון כחול שחשופים יותר לתאונות, שנותרו ללא מענה בעקבות השינוי", הוסיפה גולדווסר.

מוצרים נוספים

נשיא הלשכה העלה בפגישה נושאים נוספים ובהם הצורך לפתח עוד מוצרים, להכניס שחקנים חדשים לשוק, להחזיר את פוליסות הסיעוד ולאפשר לחברות לחסוך במוצרי חיסכון וגמל. "אייזיק הביא דוגמא לכך, שביטוח דירה בחו"ל זול משמעותית מזה שבישראל, ולכן יש להכניס גם פעילות של חברות זרות לישראל. הסברנו שאם היה מאבק תודעתי רציני על מוצרים שחסרים, זה היה פועל לטובת הצרכנים הסופיים. לא נלחמים מספיק על הצרכן", הסבירו נציגי הלשכה.

בנוסף, הועלה החשש ל"קרטליזציה" שקיימת בין חברות הביטוח לספקי הסדר בתחומי מוסכי הרכב, הרופאים והשמאים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email