בניגוד לבקשת בית המשפט: סלינגר הורתה על מכירה מיידית של 5% ממניות השליטה של כלל

אי.די.בי לא עמדה בלוחות הזמנים שהוכתבו לה במתווה למכירת השליטה בחברה. ההערכה היא כי אי.די.בי תפעל באמצעים משפטיים נגד ההוראה הנוכחית של סלינגר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר, הורתה לנאמן של כלל ביטוח, משה טרי, להתחיל במכירת מניות השליטה בחברה על פי המתווה המקורי מלפני שנה. מדובר במכירת 5% ממניות השליטה בכל 4 חודשים, כשהפעימה הראשונה אמורה להתבצע מיידית.

מכתבה של סלינגר הפתיע את ראשי כלל ובעלת השליטה אי.די.בי (הנמצאת בשליטת אדוארדו אלשטיין, שרכש אותה מנוחי דנקנר ובהמשך משותפו מוטי בן משה), לאור העובדה שבשבוע שעבר הורה בית המשפט המחוזי בתל אביב לאי.די.בי ולמדינה להיכנס להידברות למשך 45 יום. הרקע להוראת בית המשפט היה טענה של אי.די.בי., מחזיקי האג"ח ובעלי מניות המיעוט לשעבר של כלל ביטוח, כי מכירה בשוק תגרום לנזק של מיליארד שקל לאי.די.בי ומחזיקי האג"ח שלה, לעומת מכירת השליטה כמקשה אחת. ההערכה היא כי אי.די.בי תפעל באמצעים משפטיים נגד ההוראה הנוכחית של סלינגר.

סלינגר. מוכנה שאי.די.בי תמכור את כלל ביטוח כמקשה אחת
סלינגר. מוכנה שאי.די.בי תמכור את כלל ביטוח כמקשה אחת

לטענת סלינגר, אי.די.בי לא עמדה בלוחות הזמנים שהוכתבו לה במתווה למכירת השליטה בחברה, וגם לא הצליחה למכור את השליטה במקשה אחת כפי שביקשה, ומאחר שכך על הנאמן להתחיל למכור את המניות על פי המתווה המקורי. "הסכמנו פעם אחר פעם להעניק אורכות שונות למכירת השליטה בכלל", כתבה סלינגר. "זה כולל דחייה של שנה וחצי. ואולם משלא צלחה מכירת השליטה הורינו על מכירת המניות במנות לפי המתווה הנוכחי".

יש לציין, כי בסוף 2015 נכשל מו“מ למכירת החברה לחברה הסינית מקרולינק. החברה הסינית הגישה הצעה לרכישת 55% מכלל ביטוח תמורת 48.2 מיליארד שקל.

לא פוסלת מכירת החברה

עם זאת, סלינגר מציינת במכתבה למשה טרי, כי היא עדיין מוכנה שאי.די.בי תמכור את כלל ביטוח כמקשה אחת בתנאי "שתציגו בפנינו הצעת רכישה שיש בה ממש, המצדיקה הקפאת המתווה הנוכחי. עד אשר תוגש הצעה כזו איננו רואים לנכון לעצור את ביצוע המתווה הנוכחי כשעל כף המאזניים מונחים הוראות הדין, טובת המבוטחים והעמיתים בקבוצת כלל וניהולה התקין של הקבוצה עליה אנו אמונים". מכלל ביטוח נמסר, כי היא אינה מגיבה בנושא זה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email