בסיס העבודה שלנו הוא יושרה

"מוסך מוטקה" מתל אביב – הכתובת המוכרת לתיקוני פחחות וצבע לכל שמאי וסוכן ביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גם בגיל 82 מרדכי (מוטקה) ליס מגיע מדי יום בחמש בבוקר ופותח, עם בנו חיים, את מוסך הפחחות והצבע שהקים לפני כ־60 שנה בתל אביב. המוסך, שממוקם היום בדרך קיבוץ גלויות 6, נושא את שמו ונקרא "מוסך מוטקה", שמוכר לכל סוכן ביטוח במרכז ולא רק במרכז, ולכל שמאי רכב. במוסך כבר עובד גם הדור השלישי,
מור – נכדו של מוטקה.

מוטקה ליס עלה לארץ ב־1948, בהיותו בן עשר. מגיל 11 החל לעבוד בתחום הרכב והיה הפחח הראשון בבסיס חיל האוויר "תל נוף", כשכל חיילי הבסיס צייתו למרותו: "היחיד שהיה מעליו היה מפקד הבסיס", מספר בנו חיים ליס, שמנהל היום את המוסך.

מוטקה ליס | צילום: באדיבות המצולם

עם סיום שירותו הצבאי הקים מוטקה את מוסך הפחחות שהפך מיד לאחד המוסכים המובילים בתל אביב. הוא העסיק את שני אחיו ופרנס ארבע משפחות, כולל הורי כלתו. "כבר בשנים הראשונות הוא עבד עם גופים גדולים כמו משטרת ישראל, משרד הביטחון, מינהל הרכב הממשלתי והתעשייה האווירית. עד היום הם עובדים איתנו למעט התעשייה האווירית שעברה לליסינג", מספר חיים.

מוסך מוטקה עובד עם כל חברות הביטוח, מהווה מוסך הסדר של רוב חברות הביטוח, ופועל מול כל שמאי הרכב ועם אלפי סוכני ביטוח. כמו כן, הוא מטפל בכל סוגי הרכב מכל שנתון שהוא, בין אם מדובר ברכב יוקרה או רכב ישן וזול.

מור ליס | צילום: באדיבות המצולם
רכב חלופי – ביום ובלילה

פגשנו את חיים ליס, מנהל המוסך ובנו של מוטקה, ואת אושרה אסף, מנהלת שיווק במוסך, עם ניסיון מאז שחרורה מצה״ל ועד היום, עומדת מול סוכני ביטוח, ועדים ומנהלי קציני תחבורה, ושאלנו – מה מיוחד במוסך שלכם לעומת מוסכים אחרים?

"המוסך פתוח כל יום מחמש בבוקר עד חמש אחה"צ, אבל אנחנו נותנים שירות 24/7 ללקוחות שלנו; לקוח שנקלע לתאונה בלילה יכול להרים טלפון אלי או אל חיים. סוכני הביטוח מספקים את מספרי הטלפון שלנו למבוטחים", אומרת אושרה. היא מספרת כי בשבוע שעבר היו מספר תאונות אינטנסיביות באזור הצפון: "נסענו לעכו, למעגן מיכאל ועוד, עד למקום התאונה, לקחנו את הרכב למוסך והבאנו בו במקום רכב חלופי למבוטחים", היא מדגישה ומוסיפה: "אנחנו מסלקים תביעות בתוך 24 שעות; גובים את התשלום רק לאחר שהלקוח קיבל את הכסף מחברת הביטוח ולאחר אישורו, כשבינתיים הוא מפקיד אצלנו צ'ק ביטחון דחוי ל־90 יום. על כל העבודה הלקוח מקבל מאיתנו אחריות לשנה".

אושרה אסף | צילום: באדיבות המצולם
אין פוילשטיקים

חיים, בעל הסמכות בפחחות, צבע ורכב היברידי/חשמלי, מונה עוד יתרונות של המוסך: "בסיס העבודה שלנו הוא יושרה – אין פוילשטיקים – כל סוכן וכל שמאי יודע שאצלנו אומדן הנזק הוא מדויק ולעולם לא יוטה כלפי מעלה. לכן עד היום עובדים איתנו מינהל הרכב הממשלתי, משטרת ישראל ומשרד הביטחון".

חיים ליס | צילום: באדיבות המצולם

לדבריו, מעבר לעובדה שמבוטח שנקלע לתאונה מקבל רכב חלופי כבר במקום התאונה, או בביתו, לפי העדפת המבוטח "גם בגמר הטיפול ברכב, אנחנו מחזירים את הרכב המתוקן לביתו של המבוטח ולוקחים חזרה את הרכב החלופי, אלא אם הוא מבקש להגיע למוסך", מדגיש חיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email