בעל מניות במגדל: "שווי החברה נפגע משמעותית"

על רקע חקירת רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הגיש בעל מניות בחברה בקשה לגילוי ועיון במסמכי מגדל אחזקות ומגדל ביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעל מניות במגדל אחזקות הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה לגילוי ועיון במסמכים נגד החברה ונגד חברת הבת מגדל ביטוח. כך מדווחת החברה לבורסה.

בדיווח החברה נמסר כי "הבקשה הוגשה, על פי הנטען בה, על רקע התנהלות בעל השליטה (שלמה אליהו, ר.מ.), כפי שזו באה לידי ביטוי, בין היתר, במכתב הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מיום 14 ביולי 2020… לנוכח האמור, ולטענת המבקש, שוויה של החברה נפגע באופן משמעותי, וזאת כתוצאה מהתנהלותם של נושאי משרה במשיבות ומהתנהלותו של בעל השליטה בחברה".

אליהו. על פי הנטען הבקשה הוגשה על רקע התנהלותו של אליהו | צילום: פראג' פרי

במכתב המדובר, אותו שלח ברקת לאליהו ולדירקטוריון החברה ב-14 ביולי כאמור, דרש הממונה מבעל השליטה להחליט בין תפקידו בחברת האחזקות של מגדל לבין תפקידו בחברת הביטוח. המשמעות: אם יחליט אליהו להישאר יו"ר מגדל אחזקות, הוא יצטרך להתפטר מתפקיד הדירקטור במגדל ביטוח, וכן להימנע מכל התערבות בענייני חברת הביטוח. לעומת זאת, אם יחליט בעל השליטה בחברה להמשיך כדירקטור במגדל ביטוח, הוא לא יוכל עוד להמשיך לשבת במשרדי מגדל שבקריית אריה, ויהיה עליו לעבור למשרד מחוץ למתקני החברה.

הרשות חוקרת

בסוף אוגוסט אף פשטו נציגי רשות שוק ההון, במסגרת חקירה רשמית שפתחה הרשות נגד מגדל. אז נמסר מהרשות, כי החקירה מתמקדת בחשדות לעבירות מנהליות לכאורה שנעשו בחברה בשנים האחרונות, כולל תחת מנכ"לים ויו"רים קודמים. במסגרת החקירה זומנו חלק מאותם מנהלים בכירים לתשאול במשרדי רשות שוק ההון, כאשר בעלי תפקידים נוספים צפויים לקבל גם הם זימון במסגרת החקירה.

יש לציין, כי בחודש אוגוסט שלח בעל מניות במגדל מכתב לחברה בטענה כי התנהלותו של בעל השליטה גרמה לחברה נזק המוערך על ידו ב-332.8 מיליון שקלים. במכתב ששלח לחברה באמצעות בא כוחו, דורש בעל המניות שמגדל תגיש תביעה נגד אליהו, שאם לא כן, בכוונתו להגיש תביעה נגזרת בנושא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email