בעקבות בקשת הלשכה: כחלון וסלינגר מסירים חסמי ניוד בפוליסות ביטוח חיים

האוצר והפיקוח יאפשרו מכירת פוליסות ביטוח חיים הכוללות מקדמי קצבה שמגלמים הבטחת תוחלת חיים, במטרה לחזק את את כוח המיקוח של החוסכים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שר האוצר, משה כחלון, והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, פרסמו בתחילת השבוע הוראה המאפשרת שיווק פוליסות ביטוח חיים הכוללות מקדמי קצבה, המגלמים הבטחת תוחלת חיים (ביטוחי מנהלים). מטרת ההוראה היא להסיר את חסמי הניוד הקיימים בשוק ולחזק את כוח המיקוח של החוסכים בפוליסות ביטוח חיים.

בשונה מקרנות פנסיה רגילות, ביטוחי המנהלים מתבססים על מקדמים קבועים, המבטיחים לחוסך קצבה קבועה, ללא קשר להתארכות תוחלת החיים. ב־2013 הופסק שיווקן של פוליסות אלה בהוראת עודד שריג, המפקח על הביטוח דאז, והמבוטחים הפכו "לקוחות שבויים" בשל חששם לאבד את המקדם המובטח. מהאוצר נמסר כי "ההוראה החדשה תאפשר למבוטחים לנייד את החיסכון שברשותם תוך שמירה מלאה על המקדמים המובטחים בפוליסה הקיימת. בכך יגדל כוח המיקוח של חוסכים בפוליסות אלו, שצפויים ליהנות משירות ראוי ומהפחתה בדמי הניהול, תוך הבטחת יכולת העמידה של חברת הביטוח בהתחייבות למבוטחים".

לאחר פירסום ההוראה אמר כחלון: "אנחנו מביאים את בשורת התחרות בפנסיה לכמיליון וחצי חוסכים נוספים. ההוראה החדשה מצטרפת לשורת הצעדים שאנחנו מובילים במסגרת הרפורמה בפנסיה והיא תביא להוזלת מחירים והגדלת החיסכון הפנסיוני של הציבור."

סלינגר אמרה כי "ההוראה תורמת לפיתוח התחרות ותאפשר ליותר מ־1.5 מיליון חוסכים בביטוח חיים להתנייד ולהפחית את דמי הניהול המשולמים".

מביאים את בשורת ההתחרות בפנסיה לכמיליון וחצי חוסכים נוספים. כחלון | צילום: דוברות משרד האוצר
מביאים את בשורת ההתחרות בפנסיה לכמיליון וחצי חוסכים נוספים. כחלון | צילום: דוברות משרד האוצר

 

"הריכוזיות תקטן”

אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח, אמר בעקבות ההחלטה: "הודעת הממונה על הביטוח, דורית סלינגר, היא הוכחה לכך שהתמדה ועבודה קשה בסופו של דבר משתלמים. פתיחת הניוד תיתן הזדמנות לחברות נוספות להיכנס לענף הפנסיוני ותקטין את הריכוזיות הגדולה והלא בריאה הקיימת כיום בתחום.

יישום החלטת הפיקוח, בהמלצת לשכת סוכני ביטוח, יפתח שער נוסף בפני סוכני הביטוח בענף החיסכון הפנסיוני וירחיב את מעגל ציבור המבוטחים שיזדקקו לשירותינו הסוכנים. כמו כן, המהלך החשוב מאפשר לנו הסוכנים להשיג שירות ותנאים טובים יותר עבור החיסכון הפנסיוני ללקוחותינו, להגדיל את כספי הפנסיה וללוותם לאורך ציר הפנסיה.

אני מבקש להודות לכל הצוות שנרתם והתגייס לפרויקט, וליובל ארנון, יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email