בעקבות גל ההתפטרויות בלשכה: שורת מינויים חדשים יאושרו בימים הקרובים

הוועד המנהל ימליץ בשבוע הבא על המועמדים להחלפת ראשי הוועדות וליסוב שהתפטרו; גם מינויו של סו"ב יוסי אנגלמן לתפקיד מ"מ נשיא הלשכה יעלה לאישור בשבוע הבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב יוסי אנגלמן ניהל אתמול את ישיבת הוועד המנהל בלשכה, לראשונה לאחר התפטרותו של סו"ב ליאור רוזנפלד. אנגלמן מכהן כרגע כסגן נשיא ובהיעדר מ"מ לנשיא, הוא הפך אוטומטית ליו"ר הוועד המנהל. בשבוע הבא תקיים המועצה הארצית ישיבה ובה ימונה אנגלמן למ"מ נשיא הלשכה, כשאז יהיה בעצם נשיא בפועל עד לבחירות לנשיאות הלשכה ומוסדותיה האמורות להתקיים בנובמבר 2021.

הישיבה עסקה בעיקר בנושאים טכניים בהם הענקת הרשאות להנהגה החדשה בתחומי הכספים של הלשכה, וזאת בעקבות כניסתו של סוכן הביטוח משה לבהר לתפקיד יו"ר ועדת הכספים, תפקיד שלא אויש במשך יותר מחודש, בעקבות התפטרותו של סו"ב סמי זילכה. כמו כן, אושר מינויים של יצחק זילברמן ומשה לבהר לדירקטורים בליסוב.

סו"ב קובי צרפתי | צילום: באדיבות המצולם

הוועד המנהל יקיים כבר בתחילת שבוע הבא ישיבה נוספת כדי לבחור את יושבי הראש שיחליפו את מי שהתפטרו – סו"ב ישראל גרטי (ועדה אלמנטרית); סו"ב מאיר רוטברג (ועדת רווחה) וסו"ב צביקה וינשטיין (ליסוב). המועמד המוביל להחליף את גרטי הוא סו"ב קובי צרפתי ואת וינשטיין סו"ב יצחק זילברמן. מי שמאשר את המינויים זו המועצה הארצית בראשות סו"ב מקסים דרעי, שמקבלת לידיה את המלצות הוועד המנהל. גם המועצה הארצית תתכנס בשבוע הבא כדי לאשר את המינויים, כמו גם את מינויו של אנגלמן למ"מ נשיא, כאמור.

סו"ב אייל פז. צילום: סטודיו 18, רוני פרל

סו"ב אייל פז, יו"ר הוועדה הפנסיונית, שלח מכתב לחברי הלשכה, בו הזים ידיעות שפורסמו כאילו גם הוא התפטר, אך מבהיר כי חשב על כך: "האירועים בלשכה בימים האחרונים גרמו לי לשקול את המשך פעילותי כיו"ר הוועדה", הסביר והדגיש: "לשכת סוכני הביטוח אינו עסקו הפרטי של אף אחד וכל מהותה היא להוביל אותנו בבטחה מול השינויים המתחוללים לנגד עינינו מול הפיקוח והחברות. במצב הנוכחי, בו מוסדות הלשכה הוחלשו ובעלי תפקיד בכיר עוזבים באבחה אחת, נראה לי כי נכון יהיה להתעלות מעל כל שיקול אישי ולהמשיך במשימה עבורה מוניתי לתפקיד. כולי תקווה כי המשך פעילותנו לטובת הסוכנים לא תוכתם בריב ומדון שאין להם מאומה עם עתידנו", הוא הסביר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email