בעקבות ההפיכה לעצמאית: ייעשה שינוי מבני ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון

הרשות במבנה החדש תחולק לארבע חטיבות מקצועיות כשעולם ההפצה וסוכני הביטוח יהיו תחת הראל שרעבי ואסף מיכאלי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון שבראשות דורית סלינגר, מתאימה את עצמה להיותה רשות עצמאית ומשנה את המבנה שלה להגברת יעילותה לטובת השוק והצרכנים. הדגש בשינוי המבני הוא התמקצעות לפי תחומי אחריות, שיפור הביקורת בענף וטיפול משופר בפניות הציבור.

ברשות מוקמות ארבע חטיבות מקצועיות שבראשיהן יעמדו סגניה הבכירים של הממונה: חטיבת הביטוח, שבראשה יעמוד אסף מיכאלי; חטיבת הפיננסים, שבראשה יעמוד יואב גפני; וחטיבת החיסכון והפנסיה, שבראשה יעמוד רו"ח הראל שרעבי. כל חטיבה תהיה אחראית על פניות הציבור בתחומה. תוקם גם חטיבה נוספת – מינהל ומשאבי אנוש, שבראשה יעמוד סגן לממונה וייבחר במכרז. כמו כן ייבחר במכרז יועץ משפטי וסגן לממונה שיהיה אחראי על פעולות הפיקוח, הביקורת, האכיפה וטכנולוגיה ברשות, שיחליף את פיני שחר שפרש. האחראי על הפיקוח יקבל כנראה גם אחריות על נושא הסולבנסי וניהול סיכונים.

יואב גפני

המבנה החדש

חטיבת הביטוח, תחת מיכאלי, תעסוק בכל מוצרי הביטוח, למעט ביטוח פנסיוני. בין פעולותיה, עליהן היה אחראי גפני עד כה, ביקורת והסדרה של תחום התיווך בביטוח, כלומר סוכני הביטוח. מהרשות נמסר, כי הרעיון שמאחורי הפיצול הוא שהביקורת על סוכנים לא תהיה מותאמת לסוג הרישיון של הסוכן, אלא תבצע ביקורות בתחום המקצועי, כמו מילוי אחר הוראות וחוזרי הממונה. את הביקורת על החוזר הספציפי יבצע מי שכתב את החוזר.

חטיבת הפיננסים שבראשה יעמוד גפני, תפעל בעיקר בתחומים החדשים של שירותים פיננסיים כמו אשראי חוץ בנקאי, ותבצע הסדרה ורגולציה חדשה בתחום. החטיבה תעסוק גם בשוק ההון ובהשקעות.

אסף מיכאלי

חטיבת החיסכון פנסיוני, שבראשות שרעבי, תטפל בהסדרה והרגולציה בתחום, ביקורות,  טיפול בפניות הציבור. לחטיבה הועברו גם הטיפול במסלקה הפנסיונית ועולם ההפצה והתיווך בביטוח פנסיוני (שרלוונטי לסוכני הביטוח), בו טיפל קודם גפני.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email