בעקבות הלחץ הציבורי ופעילות הלשכה: האוצר צמצם את הערכת ההכנסה ממס על הרפואה הפרטית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

משרד האוצר הבין את הבעייתיות מאחורי החוק ומשנה את סעיף היטל המס על פעילות פרטית של ניתוחים וייעוץ רפואי בחוק ההסדרים. עם יציאת פרסום החוק נקבע כי יוטל מס של עד 40% על רפואה פרטית. עם יציאת תזכיר החוק לשכת סוכני הביטוח פעלה לבירור וביטול ההיטל. יחד עם גופים ציבוריים הצליחו לייצר ביקורת ציבורית נרחבת. כעת הודיעו במשרד האוצר על צמצום צפי ההכנסות, מתוך כוונה להקטין את היטל המס על הרפואה הפרטית.

צילום: shutterstock

בתחילה, כזכור, ביקשו באוצר להטיל היטל על כל תשלום שישלמו חברות הביטוח או קופות החולים במסגרת התוכניות לשירותי הבריאות הנוספים (שב"ן) לרופא או למוסד הרפואי על פעילות פרטית של ניתוחים וייעוציים. בנוסף ביקשו  להטיל מס גם על תשלום ניתוח במימון פרטי. לפי הערכות במשרד צפי ההכנסות ממס זה עמד על 940 מיליון שקל לקופת המדינה. כעת, כאמור, שינו במשרד האוצר את הנוסח והודיעו על צפי נמוך בהרבה – 300 מיליון שקל בלבד.

יוסי אנגלמן, נשיא הלשכה בפועל: "לעניות דעתנו משרד האוצר והעומד בראשו שר האוצר אביגדור ליברמן, מבינים שהטלת מס של בין 10% עד 40% על הניתוחים הפרטיים לא יביאו לחיזוקה של המערכת הציבורית אלא יגרמו לייקור פרמיות הביטוח וכתוצאה מכך למחסור עתידי בתורים עבור כלל ציבור המטופלים. הלשכה תמשיך להתנגד בתוקף עד שסעיף זה יוסר מחוק ההסדרים כדי שמקבלי ההחלטות יוכלו לדון בכובד ראש בכל ההיבטים וההשלכות של רפורמה זו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email