בעקבות המכירה לאלטשולר שחם – שביתה כללית של עובדי "פסגות"

יו"ר ועד העובדים: "נדהמנו לגלות שלא היינו בכלל חלק מהעסקה". עשרות הפגינו מול ביתו של גלעד אלטשולר מנכ"ל החברה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למעלה מ-700 עובדי בית ההשקעות פסגות שובתים שביתה כללית, בעקבות חתימת העסקה בה נמכר בית ההשקעות בשישי האחרון לאלטשולר שחם פנסיה. היקף העסקה עומד על סך של 910 מיליון שקל וההסכם בין הצדדים מותנה בקבלת אישורים של הרגולטורים.

על פי תנאי ההסכם, אלטשולר שחם גמל ופנסיה תרכוש את מלוא הון המניות של בית ההשקעות והעסקה לא תכלול את פעילות סוכנויות הביטוח של פסגות.

הפגנת עובדי פסגות מול ביתו של גילעד אלטשולר. צילום: יח"צ, ועד עובדי פסגות

ועד העובדים מזהיר כי השביתה היא עד להודעה חדשה וקיום הליך משא ומתן ענייני ורציני עם הנהלת אייפקס. "בפגישה עם הנהלת פסגות ביום ראשון האחרון בערב לא נכחו נציגי אייפקס שאף הודיעה כי אין בכוונתה להיענות לאף אחת מדרישות ועד העובדים, בין היתר סוגיית מענק המכירה והביטחון התעסוקתי. יתרה מכך, על פי הדברים שנאמרו בפגישה, הבין הוועד כי אלטשולר שחם התעקש כי סוגיית העובדים לא תיכנס כחלק מעסקת הרכישה".

כתוצאה מכך, החליט הוועד, בשיתוף עובדי החברה המאוגדים בכוח לעובדים, על השבתה מוחלטת בחברה. לא תתקיים עבודה מהמשרדים או מהבתים בשום צורה שהיא.

חזית אחת מגובשת

יו״ר הוועד שלומי לוגסי: "נדהמנו לגלות בפגישת המו״מ עם הנהלת פסגות כי אנחנו בכלל לא חלק מהעסקה והם מעוניינים להתנער מאיתנו לחלוטין ולמעשה לשלוח אותנו הביתה ללא מענקים וללא פיצוי ראוי. שמחנו לגלות כי גם העובדים שאינם נמצאים תחת ההסכם מצטרפים אלינו לשביתה, משום שהם מבינים כי אין כל הבדל בינינו. עד שלא יתחילו לנהל איתנו מו״מ ענייני ללא מריחות, פסגות מושבתת לחלוטין. אנחנו נמשיך להפגין חזית אחת מאוחדת ומגובשת כפי שעשינו במשך כל התקופה האחרונה״.

"העובדים לא למכירה"

ביום שלישי בבוקר הפגינו עשרות מעובדי החברה מול ביתו בתל אביב של גלעד אלטשולר, מנכ"ל ובעלי בית ההשקעות אלשטולר שחם. בין השלטים שהונפו בהפגנה – ״גלעד גלעד פסגות יהיה לעד״; ״רגולטור תתעורר שוק הגמל פה בוער"; "זה הזמן להתעורר, הבית מתפורר״ ו״עובדי פסגות לא למכירה״.

לוגסי: "הגענו לביתו של גלעד אלטשולר כדי להגיד לו שאי אפשר לזרוק הביתה מאות עובדים עם משפחות בהינף יד כאילו הם מספרים בגיליונות אקסל, וכל זה בלי לשבת איתנו למו״מ ענייני ורציני. נמשיך להשמיע את קולנו בכל מקום נגד הפירוק לגורמים של בית ההשקעות פסגות המביא לפגיעה בעובדים, בציבור החוסכים ובתחרות במשק״.

לחזור לשולחן המו"מ

מפסגות נמסר בתגובה: "הנהלת פסגות הגיעה אמש לפגישת מו"מ במטרה לנהל דיון ושיח בתום לב; היא הציגה את מתווה העסקה ואת השלכותיה ואף ביקשה להניח מספר אבני דרך להמשך ניהול מו"מ אפקטיבי.

"לצערנו, נציגות העובדים הגיעה לישיבה עם תסריט מוכן מראש ועזבה את הישיבה בהפגנתיות, הרבה לפני הזמן המתוכנן ומבלי לנהל שיח. מבחינתם, אי מענה מלא לדרישותיהם הראשוניות מהווה סיבה מספקת לא לנהל מו"מ. אנו חושבים שזוהי אינה הדרך. בוודאי לא זו שתביא לתוצאה טובה יותר עבור העובדים .

"אנו קוראים לנציגות העובדים לחזור לשולחן המו"מ במטרה לקיים דיאלוג לטובת העובדים ולהמשך הפעילות לטובת הלקוחות שלנו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email