בעקבות הקורונה: הסכם קיבוצי מיוחד בחברת שירביט

זכויותיהם של עובדי החברה שהוצאו לחל"ת בחודשים האחרונים יישמרו, ותידחה חלוקת תוספת השכר שהיו אמורים לקבל העובדים בשנת 2020
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לעומת גל פיטורי עובדים בחברות הביטוח הגדולות בעקבות משבר הקורונה, בחברת שירביט נחתם בחסות ההסתדרות הסכם מיוחד המגן על זכויות העובדים ומאפשר לחברה, שבראשות המנכ"ל צביקה ליבושור, להתמודד עם השלכות הקורונה.

נמסר כי ההסכם בין הצדדים קובע כי זכויותיהם של כל עובדי שירביט שהוצאו לחל"ת בחודשים האחרונים יישמרו, לרבות הוותק והזכויות הפנסיוניות. יודגש כי כבר ב-1 ביוני, כל עובדי החברה שהוצאו לחל"ת שבו לעבודה מלאה וסדירה.

צביקה ליבושור מנכ״ל שירביט. צילום: באדיבות המצולם

עוד הוסכם בין הצדדים כי תידחה חלוקת תוספת השכר שהיו אמורים לקבל העובדים בשנת 2020, והיא תשולם החל ממשכורת ינואר 2021. המשמעות היא שבשנת 2021 ייהנו העובדים משתי תוספות שכר במקום אחת, בכפוף לתנאים שנקבעו בהסכם. בנוסף, ומתוך אחריות שנקטו העובדים, סוכם כי תקציב הרווחה לשנת 2020 יוקטן באופן חד פעמי.

"מכבדת את עובדיה"

את ההסכם הובילו יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל, נציגי ההסתדרות במרחב נתניה בראשות משה סמיה, ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח ובתי השקעות מירי גרגיר, יו"ר ועד עובדי שירביט קובי יצחק, עו"ד הילה גבר מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי, בני כאהן מאגף כלכלה ועו"ד כפיר זאב.

"אני מבקש להודות לכל השותפים למו"מ הן מהסתדרות המעו"ף והן ממרחב נתניה. למרות המצב אליו נקלע המשק, עמדנו בפני הנהלה שמכבדת את עובדיה ומבקשת לדאוג להם ככל הניתן, גם בעתות משבר", אמר בר-טל.

יו"ר ועד עובדי שירביט קובי יצחק: "ועד עובדי שירביט מברך על ההסכם שהושג ומקווה ומאמין כי ציבור העובדות והעובדים ייצא מתקופה מאתגרת זו מחוזק, לאחר שהצלחנו לתת מענה טוב ככל הניתן לזכויותיהם".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email